ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY – POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji Dzień Ziemi 2019, zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XII edycji naszego ogólnopolskiego konkursu, tym razem pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY – POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE


Na czym polega nasz konkurs?

Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę (np. przez samorząd uczniowski) wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:

Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów bez baterii otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.

Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów bez baterii do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę.

W jaki sposób przystąpić do konkursu?

Wystarczy do 17 maja 2019 zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Na naszej stronie www.ekophone.pl dostępny jest plakat do pobrania i wydrukowania na drukarce, który można rozwiesić w szkole.

Po zakończeniu zbiórki (do 17 maja) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy również dostępny na naszej stronie i wysłać go mailem na adres: biuro@ekophone.pl

Nasza firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki.

Po zakończeniu konkursu każda szkoła jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony Sodexo.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i dobrą organizację poprzez dołączenie się do szkół i placówek już uczestniczących w kolejnych edycjach naszych akcji.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że nasza firma prowadzi konkurs regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji Dnia Ziemi oraz jesienią w nawiązaniu do akcji Sprzątania Świata.

W poprzedniej edycji naszej akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg używanych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły publikujemy na stronie internetowej www.ekophone.pl


Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.