Oddział Przedszkolny

1.Tematyka zajęć

2. Wiersz miesiąca

3. Piosenka miesiąca

4. Galeria zdjęć

Drugie śniadania w stołówce szkolnej

Od dnia 03.09 codziennie o godzinie 10.00 Oddział Przedszkolny  spożywa drugie śniadanie w nowo powstałej stołówce szkolnej.  Każdy przedszkolak otrzymuje do posiłku ciepłą herbatkę.

Bezpieczna  droga do domu i szkoły

W dniu 05.09.2019 r. Oddział Przedszkolny oraz klasy I –III udały się na spacer dotyczący bezpieczeństwa na drodze. W trakcie wyjścia przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz sygnalizację świetlną. Podczas spaceru przedszkolacy i uczniowie nie tylko doskonalili umiejętność przechodzenia przez jezdnię, ale również poznawali znaczenie wielu znaków drogowych.

Zwieńczeniem wyjścia były swobodne zabawy na placu zabaw przy Straży Pożarnej w Kusiętach. Zmęczone lecz bardzo zadowolone  dzieci wróciły do szkoły, mając w sercach zalążek ostrożności.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 02.09.2019 r. o godz. 9.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Kusiętach.

Wszystkich uczniów i przedszkolaków powitał pan  dyrektor szkoły  Mariusz Żołędziewski oraz radny Kusiąt pan Marcin Poch. 

Podczas uroczystości przypomnieliśmy 80 rocznicę II wojny światowej. Klasa I oraz Oddział Przedszkolny zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz zabawę ruchową – „ Głowa, ramiona, kolana, pięty”. Starsze uczennice przygotowały dwa układy taneczne oraz zaśpiewały  piosenki pt.: „ Jesienny deszcz” oraz  „ Kolorowe jarmarki”.

W tym dniu odbyło się także ślubowanie klas I. Oficjalnie pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, a ich popisy artystyczne spotkały się z ciepłym przyjęciem. Wszyscy podziękowaliśmy gromkimi brawami za przepiękny występ, a uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.

Akademię przygotowała: klasa I, przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego oraz przedstawiciele klasy VI pod kierunkiem p. R. Łuszczyńskiej, P. Miklis oraz
B. Mermer .

Zakończenie roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 19. 06. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Przedszkolacy wysłuchali akademii przygotowanej przez klasę VIII i III gimnazjum oraz otrzymali kolorowe dyplomy.

Dużą niespodzianką dla naszych milusińskich były książki – Bajki dla młodszych dzieci, słowniki ortograficzne dla starszaków, złote medale, karty – „Wesołe zwierzaki” oraz puzzle.

Był to wyjątkowy dzień! 🙂

Do zobaczenia we wrześniu!

Międzyszkolny XVI Konkurs Plastyczny pt. „ Wiosna w lesie”

W dniu 14.06. 2019r. o godz. 9.30 Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Złoty Potok zorganizowało uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom  XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „ Wiosna w lesie”.

  W kategorii Oddziałów Przedszkolnych:

-1 miejsce zajął Dawid Hadryś,

– 2 miejsce zajęła Hanna Dyńska

 Cieszymy się i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Przedszkolacy godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli tak zaszczytne miejsca.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
                                                                                                                                   

Wycieczka do Żarek i Leśniowa

       Dn. 10.06. 2019r. zorganizowana została wycieczka do Żarek i Leśniowa.  Uczestnikami wycieczki były dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I.

     Program obejmował zajęcia w Manufakturze Słodyczy „Hokus Pokus” w Żarkach oraz warsztaty pizzy w Przystań Leśniowie.

      Wycieczkę nasi milusińscy rozpoczęli od wyrobu słodkości w „Hokus Pokus”. Każdy uczestnik obserwował proces wyrabiania masy na lizaki. Następnie dzieci z przedszkola i klasy I miały za zadanie z gotowej masy uformować dla siebie lizaka, którego mogły zabrać do domu. Mieliśmy również słodką przyjemność skosztowania ciepłych karmelków.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki były warsztaty robienia pizzy – propozycja dla łasuchów. Każde z dzieci z kucharzem „Przystani” formowało mini pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Po upieczeniu pizzy mieliśmy „ucztę dla podniebienia”.  Kulinarne warsztaty wszystkim się bardzo podobały.

    Ten wyjazd  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń z pobytu w miejscach, które uwielbiają dzieci i dorośli również.

                               Organizatorzy wycieczki  i opiekunowie:

p. Paulina Miklis i p.Ewa Tomza

WYJAZD DO GMINNEJ BIBLIOTEKI W OLSZTYNIE

W dniu 06. 06. 2019 r. Oddział Przedszkolny oraz klasa I wraz z wychowawcami: Pauliną Miklis oraz Ewą Tomzą pojechały autobusem komunikacji miejskiej do Olsztyna. 

Dla wielu z nich była to pierwsza w życiu wizyta w bibliotece. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie  z Dyrektorką Gminnej Biblioteki, Panią Anną Nocuń, przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów.  Żegnając się  dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami!

Po zajęciach czytelniczo- edukacyjnych udaliśmy się do „Consonni” na słodki i przepyszny deser lodowy. Wycieczka  zakończyła się zabawami swobodnymi na placu zabaw.

Przedszkolacy oraz uczniowie klasy I pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z  uśmiechem na twarzach 🙂

DZIEŃ DZIECKA

Dzień dziecka  to święto, na które czeka się cały rok. My to ważne wydarzenie obchodziliśmy  31. 05. 2019 r. w doskonałych humorach.

Dzieci dostały prezenty: kolorowe piłki oraz mnóstwo słodkości. Były zabawy  z wychowawcą na hali sportowej oraz wyjście na plac zabaw.

To był dzień pełen atrakcji oraz niespodzianek!

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW NA SZKOLNYM FESTYNIE RODZINNYM W KUSIĘTACH

W dniu 25. 05. 2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego podczas Festynu Rodzinnego w Kusiętach zaprezentowały  wierszyki  dla Mamy i Taty, piosenki: „Będę Mamo Twoim słonkiem” , „ Mój Tata”. Dodatkowo wykonały trzy utwory w j. angielskim: I’ve got a plane,  Numbers,  Colours.  Dopełnieniem występu był układ taneczny: „Zielona Polana”.

Zapraszamy do fotorelacji!

ZAJĘCIA NA TABLICY INTERAKTYWNEJ DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE

Na początku maja przedszkolacy uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znaków drogowych.  Zajęcia prowadzone były przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kusiętach Mariusza Żołędziowskiego. Dzieci z zaciekawieniem  oglądały  prezentacje multimedialną oraz  film  o ruchu drogowym. Teraz już wszyscy wiedzą jak należy prawidłowo poruszać się po drodze zarówno pieszo jak i rowerem!

Dziękujemy za ciekawą lekcję bezpieczeństwa!

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI  „JESTEM BEZPIECZNY” – MSTÓW 2019 r.

          Dn. 09. 05. 2019 r. w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs wiedzy i umiejętności „Jestem bezpieczny”. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie i Urząd Gminy w Mstowie.                                                                      

      UCZNIOWIE  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  KUSIĘTACH  ZAJĘLI  NASTĘPUJĄCE MIEJSCA.

     W kategorii przedszkoli I miejsce zajęli: Hanna Dyńska, Dawid Hadryś, Alan Sieradzki

– do konkursu przygotowywali: Dyrektor szkoły Mariusz Żołędziewski, p. Iwona Pasieka  i wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Paulina Miklis.

Gratulujemy zaszczytnych miejsc 🙂 !

Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów oraz motywacji w pogłębianiu wiedzy i umiejętności o bezpieczeństwie w miejscach, w których przebywają dzieci i ludzie dorośli.

Wyniki konkursu: „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”

Kategoria: Oddziały Przedszkolne.

I miejsce Nicola Benduch – Szkoła Podstawowa w Turowie

I miejsce Hania Dyńska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Maja Kałuża – „Małe Przedszkole” w Turowie

II miejsce Lena Hadryś – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Bartłomiej Rozpondek – Szkoła Podstawowa w Turowie

III miejsce Anastazja Molenda- Szkoła Podstawowa w Kusiętach

Kategoria: Klasy I – III

I miejsce Małgorzata Dróżdż – Szkoła Podstawowa w Zrębicach

I miejsce Lena Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Maja Czajkowska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Dominika Gawron – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Piotr Czyż- Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce  Kamil Romański – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Maja Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

Kategoria: Klasy IV- VIII

I miejsce Klaudiusz Patyk – Szkoła Podstawowa w Turowie

I miejsce Patrycja Muś – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Kacper Radziejewski – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Zuzanna Dyńska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Maja Klimek – Szkoła Podstawowa w Zrębicach

III miejsce Maja Komasińska – Szkoła Podstawowa w Turowie

III miejsce Natalia Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa w Kusietach

Pozostałe osoby, które wykonały prace na  konkurs otrzymują WYRÓŻNIENIA. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie ozdób oraz kreatywność.

Rozdanie upominków oraz dyplomów odbędzie się 25. 05. 2019 r. podczas Festynu w Szkole Podstawowej w Kusiętach o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Wyjście na plac zabaw przy OSP w Kusiętach

W ostatnim tygodniu kwietnia udaliśmy się na plac zabaw przy Straży Pożarnej w Kusiętach. Pogoda była przepiękna, a przedszkolaki nie mogły się doczekać wyjścia.

Pamiętajmy: Zdrowa i bezpieczna zabawa to warunek szczęśliwego dzieciństwa!

Przygotowania do Świąt w Oddziale Przedszkolnym

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju oraz naszej rodzimej kultury. Wspólnie z Panią sadzili rzeżuchę, robili kartki świąteczne, kurczaki wielkanocne oraz jajka styropianowe, które ozdabiali cekinami, piórkami oraz różnokolorowymi wstążeczkami. Zachwytów i śmiechu było co nie miara!!!

Finalistka Powiatowego Konkursu Plastycznego
„ Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”

Serdecznie gratulujemy Lenie Hadryś uczęszczającej do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kusiętach zajęcia w I kategorii: Przedszkola –  I miejsca w  Powiatowym Konkursie Plastycznym pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego,  Śląskiego Kuratorium Oświaty  – Delegatura w Częstochowie i Wójta Gminy Poczesna.

Jeszcze raz ogromne brawa dla Ciebie Lenko! Życzymy Ci dalszych sukcesów!

Udział Hanny Dyńskiej w Gminnym Konkursie Piosenki Przedszkolnej

Dnia 7 kwietnia 2019 r. Hania Dyńska wystąpiła w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie podczas XXIX Konkursu Piosenki Przedszkolnej prezentując piosenkę „ Maszeruje wiosna”.   Dziewczynka zaśpiewała przepięknie . Jesteśmy dumni z tak utalentowanych przedszkolaków, które chcą reprezentować naszą szkołę na konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich.

Hania otrzymała dyplom za udział oraz książkę z płytami do karaoke.

Serdecznie gratulujemy odwagi i życzymy Hani dalszych sukcesów!

Finalistka III Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej
„ Muzyczny Start”.

We wtorek 02.04.2019r. Hanna Dyńska uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kusiętach zajęła II miejsce w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Kłomnicach. Dziewczynka zaprezentowała znakomity kunszt wokalny w piosence o wiośnie. Nagrodzona została gromkimi brawami. Do konkursu Hanię przygotowała wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego Paulina Miklis.

Powiatowy Festiwal w Kłomnicach cieszy się niezwykłą popularnością w powiecie częstochowskim. W jury konkursu zasiadła m.in. Violetta Ojrzyńska- instruktorka śpiewu , dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, trenerka dwóch finalistów  programu muzycznego TVP 2 -„The Voice Kids”.  Hani jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Najpiękniejsza Odoba Wielkanocna

Regulamin konkursu Gminy Olsztyn

1.Organizator:

Szkoła Podstawowa w Kusiętach

ul. Kusięta 208, 42-256 Kusięta, tel. (34) 328 50 36, e-mail: spkusieta.sekretariat@wp.pl

2.Cele konkursu:

-propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi,

–  poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,

–  kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie

  • Konkurs przeznaczony jest  dla Przedszkoli lub Oddziałów Przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VIII.
  • Prace będą oceniane w 3 kategoriach: Przedszkola lub Oddziały Przedszkolne,  klasy I-III, klasy  IV-VIII.
  • Praca konkursowa ma być pracą przestrzenną, wykonaną dowolną techniką plastyczną.
  • Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę. Każda szkoła lub przedszkole może zgłosić maksymalnie 3 prace z danej grupy wiekowej.
  • Prosimy o zamieszczenie metryczki na odwrocie  każdej pracy zgłoszonej do konkursu. Dane do metryczki to:

– imię i nazwisko dziecka/ ucznia, klasa, nazwa, adres szkoły/przedszkola, telefon, imię i nazwisko wychowawcy.

Do każdej pracy musi być dołączone oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie i przetwarzaniu danych osobowych ( załącznik1).

4. Zasady oceny prac konkursowych.

  • Zgodność pracy z tematem.
  • Pomysłowość, oryginalność.
  • Samodzielny wkład pracy.

5. Termin składania prac.

 Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2019 roku. Prace należy  dostarczyć osobiście do organizatorów lub do sekretariatu Szkoły Podstawowej  w Kusiętach.

6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w 16 kwietnia 2019 roku ( wtorek). Szkoły/ Przedszkola  zostaną poinformowane o wynikach konkursu drogą elektroniczną.  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu w Szkole Podstawowej w Kusiętach dnia: 25 maja 2019r. o godz. 16.00.

7. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora.

8. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych.

Konkurs organizowany przez: Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Kusiętach.

Załącznik 1- Zgoda

Spacerujemy po Kusiętach

Świeże powietrze oraz ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Propagujemy powyższe postulaty, dlatego co tydzień w czwartek wychodzimy na spacer przeplatany zabawami oraz grami zespołowymi na świeżym powietrzu.

Pamiętajmy: SPORT TO ZDROWIE!

2 miejsce Oddziału Przedszkolnego w szkolnym konkursie „ Mam Talent”        

Dnia 21. 03. 2019r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbył się konkurs
 „ Mam Talent”. Każda klasa prezentowała swoje umiejętności na forum całej szkoły. Jako pierwsi wystąpili  przedszkolacy. Hania wykonała na keyboardzie
„Melodie Francuską” oraz zaśpiewała piosenkę  „Maszeruje wiosna”. Krystian i Alan zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.  Przygotowali wierszyk  E.Stadtmüller pt. „Pokaż, pokaż marcu co tam mieszasz w garncu”. Wszystkie dzieci z Oddziału Przedszkolnego nie tylko pięknie wyglądały, ale równie mocno kibicowały  i  trzymały kciuki za swoich kolegów i koleżanki z grupy przedszkolnej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wycieczka do Castoramy

Dnia 20.03 Oddział Przedszkolny i klasa I wzięły udział w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie . Dzieci własnoręcznie  z wielkim zapałem i starannością wykonywały drewniane ciuchcie. Zdolni majsterkowicze, z niewielką pomocą Pań i Rodziców świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Obróbka papierem ściernym drewnianych elementów oraz dopasowywanie i sklejanie klocków nie było zadaniem prostym. Dlatego też efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. Dzieci zabrały swoje ozdobione ciuchcie do domu. Wyjazd był bardzo udany, praktyczny i pouczający.

Paulina Miklis

Przygotowania do Pierwszego Dnia Wiosny

Marzano, Marzanno ty zimowa Panno, ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy…”

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Oddział Przedszkolny w Kusiętach pracowicie przygotowywał się do tego ważnego wydarzenia. Od poniedziałku powstawały przepiękne prace plastyczne :„ Białe przebiśniegi”. Na zajęciach mówiliśmy o pierwszych oznakach wiosny w przyrodzie, ale też wykonaliśmy tradycyjną Marzannę. Dzieci uwielbiają prace w grupie. Dlatego mimo dużego wysiłku i zaangażowania najmłodszych, bawiliśmy się wyśmienicie.

A oto efekty naszej pracy…

Tłusty czwartek w Oddziale Przedszkolnym

Na ostatni dzień  lutego tego roku przypada Tłusty czwartek. Aby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie oraz Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi szkoły, zostali poczęstowani tradycyjnym pączkiem z marmoladą.

Słodką niespodziankę przygotowali: Pan Dyrektor Mariusz Żołędziewski, uczennice Wiktoria Poch i Oliwia Woszczyna z Samorządu szkolnego  oraz Rada Rodziców, która sfinansowała zakup pączków.  

Uśmiech na dziecięcych i nie tylko dziecięcych 🙂 twarzach utwierdził nas w przekonaniu, że niespodzianka była słodka i przyniosła wszystkim wiele radości.

Za pomoc w organizacji wszystkim bardzo dziękujemy.

Ciekawe zajęcia z tablicą interaktywną

W czwartek 28.02.2019r. Oddział Przedszkolny wraz z wychowawcą w sali nr 20 uczestniczył w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na początku obejrzeliśmy dwa krótkie filmy edukacyjne: „Jak powstają monety” oraz „Oznaki wiosny”. Następnie każdy z przedszkolaków dorysowywał swój pomysł do pracy twórczej: „ Słoneczny dzień na naszym wiejskim podwórku”. Dla dzieci największą radością była możliwość malowania palcami po tablicy interaktywnej. Jestem dumna ze starszaków, którzy zawsze spisują się na medal, ale chciałabym wyróżnić również najmłodszych przedszkolaków, którzy z ogromną ochotą czekali na swoją kolej i z zaangażowaniem malowali poszczególne elementy naszego wspólnego dzieła. Zobaczcie poniżej efekty naszej pracy.      

Spacer nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach

W ostatnim tygodniu lutego wybraliśmy się z Oddziałem przedszkolnym na spacer  nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach. Poznaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i przejazd kolejowy. Korzystaliśmy w pełni ze słonecznej pogody, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę.  Na miejscu dzieci wspólnie z wychowawcą  poćwiczyły oraz pobawiły się.   Spacer był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.   Naładowani pozytywną energią, choć zmęczeni wróciliśmy do sali. Prosimy o więcej takich słonecznych i ciepłych dni!  

Projekt pieniądze

W tym tygodniu w oddziale przedszkolnym mówiliśmy o  monetach i banknotach. Wykonaliśmy wspólny projekt, który utwierdził nas w przekonaniu, że należy oszczędzać i zbierać pieniążki.  Dowiedzieliśmy się, że aby nie zgubić pieniążków, należy je odłożyć w bezpieczne miejsce, którym jest skarbonka. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami na twarzy i zaciekawieniem przeliczały  banknoty i monety, poznały literę W oraz znaki: =,>,<. Mimo tak dużej pracy udało nam się znaleźć też sporo czasu na zabawę. Bawiliśmy się w „Pająka i muszki”,  „Baloniku nasz malutki…”, „ Ptaszki do gniazd”.  Ponadto poznaliśmy układ taneczny: „Zielona polana” oraz piosenkę: „ Maszeruje wiosna”. Na zajęciach było super!

Nauka poprzez zabawę na zajęciach w Oddziale Przedszkolnym

Na zajęciach przedszkolnych w pierwszym tygodniu lutego było bardzo wesoło. Wykonywaliśmy z przedszkolakami maski karnawałowe, przygotowując się na bal  oraz portrety walentynkowe  dla rodziców.

W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat bajek i baśni, uczyliśmy się wierszyka o siedmiu dniach tygodniach oraz poznawaliśmy literkę G.

Ale nie samą nauką człowiek żyje…. Była też gimnastyka poranna, zajęcia muzyczne, zabawy ruchowe oraz zabawy swobodne w kąciku zabaw: układanie jak największej wieży  oraz pojazdu z klocków lego. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie przy okazji rozwijając uzdolnienia przedszkolaków.

Dzieci z uśmiechem na twarzach rozmawiały o strojach karnawałowych i z zniecierpliwieniem odliczały dni do Balu Karnawałowego. Wiedziały, że czeka nas wyśmienita zabawa!

Bal Karnawałowy

W piątek 08.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach o godz. 15.30 zorganizowano Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, wampirów, księżniczek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Bal poprowadziła wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego przy pomocy nauczycieli oraz rodziców. Nikt się nie nudził! Wszyscy z ochotą włączyli się do wspólnej zabawy w rytm takich melodii jak: „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Woogie Boogie”, „Karnawałowy Bal” . Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w prezentacji strojów karnawałowych oraz  w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

W zabawie karnawałowej uczestniczyli również goście, którzy przybyli wraz z rodzicami obejrzeć szkołę oraz Oddział Przedszkolny.  Po tanecznych szaleństwach wszyscy udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w świetlicy i sali nr 7. Zabawa udała się wyśmienicie, czego rezultatem był uśmiech i radość malujący się na twarzy każdego przedszkolaka.

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

W Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach znajduje się piękna sala przedszkolna, w której przebywają, bawią się i uczą nasi najmłodsi milusińscy.

Podczas ferii wspólnie z rodzicami z Oddziału Przedszkolnego wymieniliśmy stoliki i krzesła, zawiesiliśmy gazetki, duża tablicę do pisania kredą, przestawiliśmy rozmieszczenie niektórych mebli.

Dzięki wsparciu miejscowej społeczności, Stowarzyszenia „Wokół Jeziorka Krasowego” w Kusiętach, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Pani sołtys Gabrieli Klimek wraz z Radą Sołecką w Kusiętach wyposażyliśmy salę w nowe klocki, dwie tablice dla dzieci, teatrzyk kukiełkowy, wiele gier i układanek edukacyjnych, maskotek, lalek oraz samochodów.  Sala jest ozdobiona dekoracją zgodną z  aktualnie panującą porą roku. W sali jest kolorowo i przytulnie.

Dodatkowo przedszkolacy  mają do  swojej dyspozycji szatnię, świetlicę, na której odbywa się  gimnastyka poranna oraz salę nr 20 gdzie wspólnie z wychowawcą uczą się nowych piosenek przy akompaniamencie instrumentu.  

Jeszcze raz serdecznie  dziękujemy  za wsparcie i udzieloną pomoc !