Oddział Przedszkolny

1.Tematyka zajęć

2. Wiersz miesiąca

3. Piosenka miesiąca

4. Galeria zdjęć

Najpiękniejsza Odoba Wielkanocna

Regulamin konkursu Gminy Olsztyn

1.Organizator:

Szkoła Podstawowa w Kusiętach

ul. Kusięta 208, 42-256 Kusięta, tel. (34) 328 50 36, e-mail: spkusieta.sekretariat@wp.pl

2.Cele konkursu:

-propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi,

–  poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,

–  kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie

  • Konkurs przeznaczony jest  dla Przedszkoli lub Oddziałów Przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VIII.
  • Prace będą oceniane w 3 kategoriach: Przedszkola lub Oddziały Przedszkolne,  klasy I-III, klasy  IV-VIII.
  • Praca konkursowa ma być pracą przestrzenną, wykonaną dowolną techniką plastyczną.
  • Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę. Każda szkoła lub przedszkole może zgłosić maksymalnie 3 prace z danej grupy wiekowej.
  • Prosimy o zamieszczenie metryczki na odwrocie  każdej pracy zgłoszonej do konkursu. Dane do metryczki to:

– imię i nazwisko dziecka/ ucznia, klasa, nazwa, adres szkoły/przedszkola, telefon, imię i nazwisko wychowawcy.

Do każdej pracy musi być dołączone oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie i przetwarzaniu danych osobowych ( załącznik1).

4. Zasady oceny prac konkursowych.

  • Zgodność pracy z tematem.
  • Pomysłowość, oryginalność.
  • Samodzielny wkład pracy.

5. Termin składania prac.

 Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2019 roku. Prace należy  dostarczyć osobiście do organizatorów lub do sekretariatu Szkoły Podstawowej  w Kusiętach.

6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w 16 kwietnia 2019 roku ( wtorek). Szkoły/ Przedszkola  zostaną poinformowane o wynikach konkursu drogą elektroniczną.  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu w Szkole Podstawowej w Kusiętach dnia: 25 maja 2019r. o godz. 16.00.

7. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora.

8. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych.

Konkurs organizowany przez: Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Kusiętach.

Załącznik 1- Zgoda

Spacerujemy po Kusiętach

Świeże powietrze oraz ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Propagujemy powyższe postulaty, dlatego co tydzień w czwartek wychodzimy na spacer przeplatany zabawami oraz grami zespołowymi na świeżym powietrzu.

Pamiętajmy: SPORT TO ZDROWIE!

2 miejsce Oddziału Przedszkolnego w szkolnym konkursie „ Mam Talent”        

Dnia 21. 03. 2019r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbył się konkurs
 „ Mam Talent”. Każda klasa prezentowała swoje umiejętności na forum całej szkoły. Jako pierwsi wystąpili  przedszkolacy. Hania wykonała na keyboardzie
„Melodie Francuską” oraz zaśpiewała piosenkę  „Maszeruje wiosna”. Krystian i Alan zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.  Przygotowali wierszyk  E.Stadtmüller pt. „Pokaż, pokaż marcu co tam mieszasz w garncu”. Wszystkie dzieci z Oddziału Przedszkolnego nie tylko pięknie wyglądały, ale równie mocno kibicowały  i  trzymały kciuki za swoich kolegów i koleżanki z grupy przedszkolnej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wycieczka do Castoramy

Dnia 20.03 Oddział Przedszkolny i klasa I wzięły udział w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie . Dzieci własnoręcznie  z wielkim zapałem i starannością wykonywały drewniane ciuchcie. Zdolni majsterkowicze, z niewielką pomocą Pań i Rodziców świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Obróbka papierem ściernym drewnianych elementów oraz dopasowywanie i sklejanie klocków nie było zadaniem prostym. Dlatego też efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. Dzieci zabrały swoje ozdobione ciuchcie do domu. Wyjazd był bardzo udany, praktyczny i pouczający.

Paulina Miklis

Przygotowania do Pierwszego Dnia Wiosny

Marzano, Marzanno ty zimowa Panno, ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy…”

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Oddział Przedszkolny w Kusiętach pracowicie przygotowywał się do tego ważnego wydarzenia. Od poniedziałku powstawały przepiękne prace plastyczne :„ Białe przebiśniegi”. Na zajęciach mówiliśmy o pierwszych oznakach wiosny w przyrodzie, ale też wykonaliśmy tradycyjną Marzannę. Dzieci uwielbiają prace w grupie. Dlatego mimo dużego wysiłku i zaangażowania najmłodszych, bawiliśmy się wyśmienicie.

A oto efekty naszej pracy…

Tłusty czwartek w Oddziale Przedszkolnym

Na ostatni dzień  lutego tego roku przypada Tłusty czwartek. Aby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie oraz Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi szkoły, zostali poczęstowani tradycyjnym pączkiem z marmoladą.

Słodką niespodziankę przygotowali: Pan Dyrektor Mariusz Żołędziewski, uczennice Wiktoria Poch i Oliwia Woszczyna z Samorządu szkolnego  oraz Rada Rodziców, która sfinansowała zakup pączków.  

Uśmiech na dziecięcych i nie tylko dziecięcych 🙂 twarzach utwierdził nas w przekonaniu, że niespodzianka była słodka i przyniosła wszystkim wiele radości.

Za pomoc w organizacji wszystkim bardzo dziękujemy.

Ciekawe zajęcia z tablicą interaktywną

W czwartek 28.02.2019r. Oddział Przedszkolny wraz z wychowawcą w sali nr 20 uczestniczył w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na początku obejrzeliśmy dwa krótkie filmy edukacyjne: „Jak powstają monety” oraz „Oznaki wiosny”. Następnie każdy z przedszkolaków dorysowywał swój pomysł do pracy twórczej: „ Słoneczny dzień na naszym wiejskim podwórku”. Dla dzieci największą radością była możliwość malowania palcami po tablicy interaktywnej. Jestem dumna ze starszaków, którzy zawsze spisują się na medal, ale chciałabym wyróżnić również najmłodszych przedszkolaków, którzy z ogromną ochotą czekali na swoją kolej i z zaangażowaniem malowali poszczególne elementy naszego wspólnego dzieła. Zobaczcie poniżej efekty naszej pracy.      

Spacer nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach

W ostatnim tygodniu lutego wybraliśmy się z Oddziałem przedszkolnym na spacer  nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach. Poznaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i przejazd kolejowy. Korzystaliśmy w pełni ze słonecznej pogody, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę.  Na miejscu dzieci wspólnie z wychowawcą  poćwiczyły oraz pobawiły się.   Spacer był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.   Naładowani pozytywną energią, choć zmęczeni wróciliśmy do sali. Prosimy o więcej takich słonecznych i ciepłych dni!  

Projekt pieniądze

W tym tygodniu w oddziale przedszkolnym mówiliśmy o  monetach i banknotach. Wykonaliśmy wspólny projekt, który utwierdził nas w przekonaniu, że należy oszczędzać i zbierać pieniążki.  Dowiedzieliśmy się, że aby nie zgubić pieniążków, należy je odłożyć w bezpieczne miejsce, którym jest skarbonka. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami na twarzy i zaciekawieniem przeliczały  banknoty i monety, poznały literę W oraz znaki: =,>,<. Mimo tak dużej pracy udało nam się znaleźć też sporo czasu na zabawę. Bawiliśmy się w „Pająka i muszki”,  „Baloniku nasz malutki…”, „ Ptaszki do gniazd”.  Ponadto poznaliśmy układ taneczny: „Zielona polana” oraz piosenkę: „ Maszeruje wiosna”. Na zajęciach było super!

Nauka poprzez zabawę na zajęciach w Oddziale Przedszkolnym

Na zajęciach przedszkolnych w pierwszym tygodniu lutego było bardzo wesoło. Wykonywaliśmy z przedszkolakami maski karnawałowe, przygotowując się na bal  oraz portrety walentynkowe  dla rodziców.

W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat bajek i baśni, uczyliśmy się wierszyka o siedmiu dniach tygodniach oraz poznawaliśmy literkę G.

Ale nie samą nauką człowiek żyje…. Była też gimnastyka poranna, zajęcia muzyczne, zabawy ruchowe oraz zabawy swobodne w kąciku zabaw: układanie jak największej wieży  oraz pojazdu z klocków lego. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie przy okazji rozwijając uzdolnienia przedszkolaków.

Dzieci z uśmiechem na twarzach rozmawiały o strojach karnawałowych i z zniecierpliwieniem odliczały dni do Balu Karnawałowego. Wiedziały, że czeka nas wyśmienita zabawa!

Bal Karnawałowy

W piątek 08.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach o godz. 15.30 zorganizowano Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, wampirów, księżniczek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Bal poprowadziła wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego przy pomocy nauczycieli oraz rodziców. Nikt się nie nudził! Wszyscy z ochotą włączyli się do wspólnej zabawy w rytm takich melodii jak: „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Woogie Boogie”, „Karnawałowy Bal” . Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w prezentacji strojów karnawałowych oraz  w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

W zabawie karnawałowej uczestniczyli również goście, którzy przybyli wraz z rodzicami obejrzeć szkołę oraz Oddział Przedszkolny.  Po tanecznych szaleństwach wszyscy udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w świetlicy i sali nr 7. Zabawa udała się wyśmienicie, czego rezultatem był uśmiech i radość malujący się na twarzy każdego przedszkolaka.

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

W Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach znajduje się piękna sala przedszkolna, w której przebywają, bawią się i uczą nasi najmłodsi milusińscy.

Podczas ferii wspólnie z rodzicami z Oddziału Przedszkolnego wymieniliśmy stoliki i krzesła, zawiesiliśmy gazetki, duża tablicę do pisania kredą, przestawiliśmy rozmieszczenie niektórych mebli.

Dzięki wsparciu miejscowej społeczności, Stowarzyszenia „Wokół Jeziorka Krasowego” w Kusiętach, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Pani sołtys Gabrieli Klimek wraz z Radą Sołecką w Kusiętach wyposażyliśmy salę w nowe klocki, dwie tablice dla dzieci, teatrzyk kukiełkowy, wiele gier i układanek edukacyjnych, maskotek, lalek oraz samochodów.  Sala jest ozdobiona dekoracją zgodną z  aktualnie panującą porą roku. W sali jest kolorowo i przytulnie.

Dodatkowo przedszkolacy  mają do  swojej dyspozycji szatnię, świetlicę, na której odbywa się  gimnastyka poranna oraz salę nr 20 gdzie wspólnie z wychowawcą uczą się nowych piosenek przy akompaniamencie instrumentu.  

Jeszcze raz serdecznie  dziękujemy  za wsparcie i udzieloną pomoc !