Pasowanie na czytelnika

28.05.2019 roku w Szkole Podstawowej w Kusiętach najmłodsi – uczniowie klasy I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania byli: dyrektor szkoły   p. Mariusz Żołędziewski, wychowawcy: kl. I i III SP p. Ewa Tomza oraz  p. Renata Łuszczyńska wraz z wychowankami oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego z wychowawcą p. Pauliną Miklis.

           Na wstępie nauczyciel bibliotekarz p. Iwona Nocuń w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania oraz poszanowania książek. Następnie zaprosiła do wysłuchania przygotowanych wspólnie z uczniami kl. II SP zagadek o bohaterach baśni oraz wierszy wprowadzających małych czytelników w świat książek. 

            Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani przez pana dyrektora na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę oraz pierwszą oficjalnie wypożyczoną książkę.

          Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.