SPEKTAKL JASEŁKOWY „ANIELI SFRUNĘLI”

         Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka. W tym roku przygotowane zostały przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Renaty Łuszczyńskiej, p. Moniki Muskalskiej, p. Pauliny Miklis i p. Ewy Tomzy.

       W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie z klas I – VII, przedstawiając 20 grudnia 2019r. spektakl jasełkowy pt. „Anieli sfrunęli”, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołków, aniołów, diabełków, kolędników oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które wypełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście z Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Turowie, jak również przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenia Jeziorka Krasowego z Kusiąt.

       Po występie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Mariusz Żołędziewski, który złożył       wszystkim życzenia świąteczne i symbolicznie łamiąc się opłatkiem. Życzenia złożone zostały również przez zaproszonych gości, a w imieniu p. europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i p. poseł Lidii Burzyńskiej złożył przedstawiciel gabinetu poselskiego.

       Wspomniany spektakl jasełkowy zaprezentowano również 3 stycznia 2020 r. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka i 10 stycznia 2020 w Świetlicy Środowiskowej  w Przymiłowicach. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż spektakl wywarł duże wrażenie i wzruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
           

Spotkania przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze.

                                                                                                Ewa Tomza, Paulina Miklis

Więcej zdjęć w GALERII