Uwaga do rodziców

W tym tygodniu, w godzinach popołudniowych widziano trojkę chłopców jeżdżących na rowerach po lodzie pokrywającym Jeziorko Krasowe, czyli tzw. „Szkolny staw”.

Świadek zdarzenia przepłoszył chłopców i nie udało mu się ich rozpoznać.        Na szczęście tym razem nie doszło do żadnego wypadku, ale ku przestrodze, proszę rodziców o przeprowadzenie ze swoimi dziećmi rozmów na ten temat. W najbliższych dniach prognozowane są temperatury ujemne i lód                       z pewnością będzie kusił.  Z tego powodu konieczne jest uświadamianie dzieci, jakie niesie za sobą ryzyko wejście na pokrywę lodu, który w każdej chwili może się załamać.

Tutaj znajdziecie kilka ważnych informacji na ten temat:

 Bezpieczeństwo na lodzie

Przypominam również, że w najbliższą niedzielę, tj. 25 lutego o godz. 9.00  nad Jeziorkiem Krasowym odbędzie się III Morsowanie w Kusiętach organizowane przez Radnego wsi  Kusięta pana Marcina Pocha.                      Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz druhowie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kusiąt z prezesem Edytą Czajkowską.

Podczas Morsowania będzie można przekonać się, jaka warstwa lodu pokrywa jeziorko oraz porozmawiać z ratownikami na temat niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się po zbiornikach wodnych pokrytych lodem.  Może to zadziała na wyobraźnię naszych dzieci…

Więcej informacji na temat Morsowania na stronie Urzędu Gminy Olsztyn:

III Morsowanie w Kusiętach