WYCIECZKA DO OLSZTYNA

      We wtorek, 22 października 2019., uczniowie z klasy II i III pod opieką wychowawczyń p. Iwony Nocuń i p. Ewy Tomzy brali udział w wycieczce edukacyjnej do Olsztyna.

      Celem wyjazdu było uczestnictwo w zajęciach czytelniczo-edukacyjnych w Gminnej Bibliotece. Podczas spotkania z Dyrektorem biblioteki, p. Anną Nocuń dzieci zwiedziły placówkę oraz przyswoiły sobie wiedzę z zakresu czytelnictwa.

     Następnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Urzędu Pocztowego i Banku Spółdzielczego. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji na temat prac wykonywanych w tych instytucjach. Niektórzy z uczniów zadeklarowali się, że w przyszłości podejmą pracę w tych urzędach.

       Ostatnim etapem wycieczki był pobyt w pizzerii. Uczniowie klas II i III w roku szkolnym 2018/2019 brali udział w Szkolnym Konkursie na najładniejszą salę lekcyjną i zajęli równorzędne dwa  I miejsca.  W związku z tym w nagrodę otrzymali talon do pizzerii ufundowany przez Radę Rodziców.

       Z uśmiechem na ustach, pełni doświadczeń i miłych wspomnień wróciliśmy do szkoły.

    Pragniemy gorąco podziękować wszystkim Pracownikom tych urzędów, które odwiedziliśmy za przekazaną nam wiedzę, życzliwość oraz serdeczną atmosferę.

                                                                                                                        Ewa Tomza