Uczniowie naszej szkoły na uroczystym otwarciu remizy

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. i zarazem w  przeddzień święta patrona straży pożarnej Św. Floriana, nastąpiło uroczyste otwarcie budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach.  Strażnica stanęła w miejscu poprzedniej, zniszczonej w wyniku pożaru w lutym 2015 roku.

Podczas uroczystości grupa uczniów naszej szkoły przedstawiła rys historyczny Kusiąt oraz OSP w Kusiętach, a także widowisko artystyczne           o tematyce patriotyczno-strażackiej.  Prezentację i uczniów przygotowały panie Danuta Pryczyńska i Ewa Tomza. W układzie tanecznym zaprezentowały się również  cheerleaderki  przygotowane przez panią Bernadettę Mermer.

Dyrektor SP w Kusiętach, Mariusz Żołędziewski przekazał strażakom figurę św. Floriana którą wraz ze społecznością szkolną ufundował.

Dziękujemy, że jako najmłodsi reprezentanci lokalnej społeczności mogliśmy uczestniczyć   w tym historycznym wydarzeniu i wystąpić przed tak znakomitymi zaproszonymi gośćmi, jak i licznie zgromadzonymi mieszkańcami naszej miejscowości.