Oddział Przedszkolny

Aktualności

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu muzyczno – plastycznego „ Muzyką malowane” w Zespole Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego w Częstochowie. Życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Laureaci konkursu:

– Helenka Moneta nagroda główna GRAND PRIX

– Patryk Kot – I miejsce

P. Miklis

W dn. 27.03.2024r. w Oddziale Przedszkolnym odbyły się Igrzyska zdrowia w ramach ogólnopolskiego projektu „ Sportowa wyprawa” . Przedszkolacy po wyczerpujących ćwiczeniach sportowych z rąk Pana Dyrektora i wychowawcy grupy otrzymali dyplomy oraz złote medale. Wszyscy radośni, ale zmęczeni sportowymi wyczynami udaliśmy się na świąteczny wypoczynek.

P. Miklis

21.03.2024r. podczas ogniska nad Jeziorkiem Krasowym odbyło się wręczenie nagród z szkolnego konkursu: „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna” organizowanego przez p. Paulinę Miklis, p. Renatę Łuszczyńska oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu! Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne. Jury postanowiło wyróżnić pracę:

Kategoria 0-3

1 miejsce – Katarzyna Nowińska

2 miejsce – Lucjan Łodziński i Danuta Lakota

3 miejsce – Pola Nowak

Wyróżnienia: Aleksander i Anastazja Molenda, Kuba Radziejewski, Patryk Kot

Kategoria 4-8

1 miejsce – Maja Sołtysiak

2 miejsce – Krystian Szczygłowski

3 miejsce – Dominika Gawron

Wyróżnienia: Jakub Predoń, Zuzanna Kowalczyk

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy. Gratulujemy!

P. Miklis

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Powiatowego konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna życząc dalszych sukcesów na polu artystycznym. Wszystkie wykonane przez naszych uczniów i przedszkolaków palmy duże i małe zachwycały kolorem i bogactwem zastosowanych materiałów.

Nagrodzeni Przedszkolacy:

II miejsce Kuba Radziejewski – opiekun P. Miklis

Nagrodzeni uczniowie:

III miejsce – Eryk Szczygłowski – opiekun R. Łuszczyńska

I miejsce – Maja Wilk – opiekun R. Łuszczyńska

Wyróżnienie – Hanna Dyńska – opiekun R. Łuszczyńska

II miejsce – Dominika Gawron- opiekun R. Łuszczyńska

P. Miklis

16.03.2024r. w Gminnym Przedszkolu w Olsztynie odbył się I Przegląd Piosenki Przedszkolnej .

Nasi Przedszkolacy prezentowali się w dwóch utworach :

Teoś Moneta – „Już wiosna”,

Helenka Moneta – „ Laleczka z saskiej porcelany”.

Serdecznie gratulujemy Teosiowi i Helence Moneta z Oddziału Przedszkolnego w Kusiętach tytułu laureata i nominacji do Regionalnego Festiwalu w Boronowie 2024.

Dzieci były przygotowywane pod kierunkiem nauczyciela p. P. Miklis.

21.03.2024r. w Oddziale Przedszkolnym Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Było dużo zabawy, śmiechu przy wykonywaniu Marzanny, był szkolny pokaz talentów przedszkolaków i uczniów klas I-II. W drugiej części dnia odbył się spacer po okolicy Kusiąt zakończony ogniskiem nad Jeziorkiem Krasowym.

P. Miklis

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz idąc za naturalną potrzebą poznawania otaczającego świata poprzez doświadczanie w Oddziale Przedszkolnym wprowadzona została innowacja pedagogiczna : „Sensomotoryka dla rozwoju małego smyka”. Innowacja jest elementem wspomagającym proces wychowawczo- edukacyjny dla dzieci od 3 do 7 roku życia z użyciem przedmiotów o różnorodnej fakturze ( pachnących , sypkich , mokrych, szorstkich, twardych, lepkich, kleistych itp.). Podczas zajęć dzieci wielozmysłowo poznawały świat zewnętrzny wykonując prace plastyczno- techniczną
„ Drzewko szczęścia”, odbijając swoje rączki na kartce papieru. W drugiej części dnia Przedszkolacy brali udział w zajęciach ruchowych ( przechodzenie po nierównej powierzchni – ścieżka sensoryczna, zabawy na dużej piłce, przechodzenie przez gumowe klocki, slalom między pachołkami i wiele innych). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

P. Miklis

W dniu 07.03.2024r. w Oddziale Przedszkolnym odbył się Dzień Dinozaura. Przedszkolacy uczestniczyli w zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć, wykonali kolorowe otoki na głowę z prehistorycznymi stworami.
Podczas zajęć czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka – spotkanie z Panem Kominiarzem. W trakcie wizyty dzieci pogłębiły wiedzę na temat pracy kominiarza, poznały niektóre narzędzia jego pracy np.: anemometr – przyrząd służący do sprawdzania ciągu w kanałach wentylacyjnych.
Bardzo dziękujemy za to niezwykłe spotkanie.

P. Miklis

Przed feriami w piątek odbył się konkurs pt.: „Las w zimowej szacie”. Miał on format powiatowy i organizowany był przez Szkołę Podstawową w Zrębicach i Nadleśnictwo Złoty Potok. Nasze dzieci wykazały się dużym poziomem aktywności twórczej i łączeniem różnorodnych technik.
Nagrodzeni zostali :

– Helena Moneta – II miejsce Oddział Przedszkolny

– Mikołaj Jura – wyróżnienie klasa II

14.02.2024r. w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Walentynki. Przedszkolacy podczas tego dnia wykonali walentynkowe stworki, które zawisły na gazetce szkolnej, oglądały edukacyjny film dotyczący Święta Zakochanych. Dodatkową atrakcją w tym dniu były zabawy z balonami, które każdy Przedszkolak mógł zabrać ze sobą do domu oraz spacer nad Jezioro Krasowe połączony z zabawami na świeżym powietrzu. Był to dzień pełen miłości, życzliwości i szacunku.

P. Miklis

Serdecznie gratulujemy Teosiowi, Helence i Bronkowi Moneta zajęcia II miejsca w Międzyszkolnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda!” .

Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

P. Miklis

Spotkanie z Policjantami, Strażakami , Ratownikami medycznymi oraz Psychologiem w ramach akcji: „Bezpieczne ferie”

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oddział Przedszkolny uczestniczył w serii zajęć profilaktycznych przygotowanych przez Dyrektora Szkoły : Mariusza Żołędziowskiego oraz Panią Pedagog: Annę Sitek. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za poświęcony czas oraz za cenne rady i wskazówki.

P. Miklis

Zabawa Karnawałowa w Hula-Kula

Klasy młodsze – 1, 2 i Oddział Przedszkolny ze swoimi wychowawcami w dniu 26.01.2024r. wyruszyli do Hula – Kula na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ. Przednia zabawa przy muzyce w ciekawych strojach oraz zabawy na kulkach ze zjeżdżalniami pozwoliły radośnie zakończyć I semestr szkolny.

P. Miklis

W naszej szkole 18.01 o godz. 17.00 odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieciaki zaprezentowały ponownie spektakl jasełkowy pt.: „ Bóg umiłował – I Ciebie też bardzo”, wręczyły upominki wykonane samodzielnie i złożyły uściski i gorące życzenia STO LAT.

Życzenia dla Babci i Dziadka

Babciu, babciu coś Ci dam,

uśmiech w sercu, który mam.

Kolorowe kwiatki trzy,

żebyś miała miłe dni.

Dziadziu, dziadziu coś Ci powiem,

podziękuję i opowiem.

Za te bajki przeczytane,

za poranki roześmiane.”

Opracowali:
Nauczyciele klas I-III i Oddziału Przedszkolnego

Przedstawienie Jasełkowe

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszej szkoły jest przygotowanie i wystawienie Jasełek w okresie przedświątecznym.

22.12.2023r. Oddział Przedszkolny wspólnie z klasami I-VIII brał udział w Jasełkach Szkolnych, które wprowadziły całą społeczność Kusiąt w świąteczny i magiczny czas. Ten niezwykły nastrój podkreślała bożonarodzeniowa dekoracja -stajenka z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem oraz niecodzienne stroje dzieci. Mali aktorzy pięknie wygłaszali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki oraz zaprezentowali świąteczny układ taneczny.

Wszystkim naszym dzieciom gratulujemy występu i życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

P. Miklis

Niecodzienni goście w Oddziale Przedszkolnym

20.12.2023r. Oddział Przedszkolny odwiedziła Pani Sołtys Kusiąt Gabriela Klimek oraz Radny Rady Miejskiej w Olsztynie Pan Marcin Poch przynosząc naszym najmłodszym milusińskim słodkie świąteczne upominki.

Serdecznie dziękujemy za to niezwykłe i pełne radości spotkanie.

P. Miklis

Sukces w XVIII Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym „Anioły z masy solnej i pierniki”

Serdecznie gratulujemy Kubie Radziejewskiemu zajęcia II miejsca w kategorii Anioły z masy solnej w XVIII Powiatowym Konkursie Bożonarodzeniowym „Anioły z masy solnej i pierniki”.

Życzymy dalszych osiągnięć na polu artystycznym.

P. Miklis

Wyjazd do Stacji Grawitacji

W dniu 08.12.2023r. cała szkoła w tym również Oddział Przedszkolny wyruszyli na wycieczkę do Stacji Grawitacji – Parku Trampolin.

Zabawa była wyśmienita, co zostało uwiecznione na poniższych zdjęciach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

P. Miklis

Wizyta Mikołaja w Oddziale Przedszkolnym

Dnia 06.12.2023r. naszych „milusińskich” odwiedził Święty Mikołaj. Od samego rana przygotowywaliśmy się do tego niezwykle ważnego wydarzenia, nasłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka.

Wszystkie Przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Świętego Mikołaja w Przedszkolu. Dzieci z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Wszystkie dzieci złożyły obietnice, że w kolejnym roku również będą grzeczne.
Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom i uczniom klas I-II rozdał prezenty, a w nich- dla każdego coś dobrego.

Dziękujemy Mikołaju!

P. Miklis

Zabawy na śniegu i dokarmianie ptaków zimą

W dniu 01.12.2023r. wyszliśmy z Oddziałem Przedszkolnym na plac szkolny, na którym znajduje się karmnik dla ptaków. Wspólnie uzupełniliśmy zapasy dla naszych latających przyjaciół.

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość.

Gdy pieczołowicie wypełniliśmy nasz przedszkolny obowiązek udaliśmy się na boisko szkolne. Przedszkolacy bawili się na śniegu , wykonywali kule śnieżne, robili aniołki na śniegu, rzucali śnieżkami do celu.

P. Miklis

Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każdy Przedszkolak przyniósł swoją ukochaną maskotkę do szkoły. Na zajęciach oglądaliśmy film edukacyjny o misiach oraz wspólnie wykonaliśmy oryginalne „misiowe” otoki na głowę . W tym dniu wykonaliśmy również misiową sesję zdjęciową . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

P. Miklis

Ogromny sukces w Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Marszowej w Kłomnicach

W piątek 10.11.2023r. w Kłomnicach o godz. 14.00 odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Marszowej. Naszą szkołę i Oddział Przedszkolny reprezentowali: Bronisław Moneta – klasa II i Helena Moneta – Oddział Przedszkolny zajmując 1 miejsce w kategorii duety i zespoły wokalne. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy rodzeństwu i życzymy dalszych sukcesów na arenie muzyczno- artystycznej.
Do konkursu dzieci przygotowywały : p. Paulina Miklis, p. Renata Łuszczyńska oraz p. Anna Moneta.

P. Miklis

Warsztaty pszczelarskie w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 20.11.2023r. w Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach odbyły się warsztaty edukacyjne. Przedszkolacy poznali pracę pszczelarza oraz jego narzędzia. Z zachwytem przymierzali strój pszczelarza i kapelusze pszczelarskie. Pani Ewa opowiedziała o życiu pszczół i ich bardzo ważnej roli w przyrodzie. Każdy z naszych milusińskich mógł spróbować prawdziwego miodu na wafelku kukurydzianym. Na zakończenie zajęć samodzielnie wykonaliśmy świecę z wosku pszczelarskiego, a każdy przedszkolak za swoją pracę i wzorowe zachowanie otrzymał DYPLOM MŁODEGO PSZCZELARZA.

Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe warsztaty!

P. Miklis

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 07.11.2023r. w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Był to dzień kolorowy i bardzo wesoły. Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w zabawach muzycznych, zajęciach ruchowych na hali. W tym dniu zapoznaliśmy się z historią „Kopciuszka” autorstwa Charlesa Parraulta oraz zagraliśmy w obrazkowe „Memory”. Na zakończenie dnia miała miejsce sesja fotograficzna, po której nasze Przedszkolaczki otrzymały baśniowe dyplomy oraz odznaki. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

P. Miklis

Dzień owoców i warzyw

W dniu 23.10.2023r. obchodziliśmy w Oddziale Przedszkolnym Dzień owoców i warzyw. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do zdrowego stylu odżywiania się. Przedszkolacy rozpoznawali nazwy owoców i warzyw, zagrali w zabawę sensoryczno- badawczą „Rozpoznaj smak” , wykonali przepyszną sałatkę owocową oraz stworzyli kolorowy plakat.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc owoce i warzywa bogate w witaminy.

Wyjazd do Hula – Kula

W dniu 16.10.2023r. Oddział Przedszkolny, klasa I i II uczestniczyła w wycieczce do sali zabaw „Hula-Kula” w Rędzinach.

Celem naszej wycieczki była integracja dzieci, rozwijanie małej i dużej motoryki oraz radosne spędzenie czasu. Uczniowie i Przedszkolacy mieli zapewniony poczęstunek oraz zajęcia z animatorką. Wszyscy radośni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Chłopaka w Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach

Wszystkim chłopcom dużym i małym,

życzymy dziś sercem całym:

zdrowia, szczęścia i radości,

wielu sukcesów i pomyślności”.

Międzynarodowy Dzień Kropki i 30 Jubileuszowa akcja sprzątania świata

15.09.2023r. był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu. Celebrowaliśmy nie tylko Międzynarodowy Dzień Kropki, ale i uczestniczyliśmy w akcji sprzątania świata. Dzieci z chęcią i dużym zaangażowaniem przyłączyły się do tej akcji aby posprzątać „Naszą Ziemię”.  Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. 

P. Miklis

Wycieczka do Olsztyna

12.09.2023r.( wtorek) Przedszkolaki wraz z wychowawcą, Rodzicami, klasą I , II oraz V udali się na wycieczkę do Olsztyna. Celem wyjścia była wspólna integracja przedszkolaków i uczniów, wspólna zabawa oraz obejrzenie ruin średniowiecznego Królewskiego Zamku.

P. Miklis

Spacer po okolicy Kusiąt

08.09.2023r. Przedszkolaki wraz z wychowawcą oraz przy niezastąpionej pomocy rodziców udali się na pierwszy wrześniowy spacer. Towarzyszyły nam uśmiechy na twarzach oraz słoneczna pogoda. Nasi milusińscy zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego, znakami, zasadami bezpiecznego przechodzenia prze ulicę. Zwieńczeniem spaceru były zabawy na placu zabaw przy Remizie Strażackiej w Kusiętach.

P. Miklis

Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu naszych kochanych Przedszkolaczków upłynęły na wspólnych rozmowach, zabawach, grach z wykorzystaniem podłogi interaktywnej oraz spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, korzystając z uroków słonecznych, ciepłych wrześniowych dni.

P. Miklis

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

04.09.2023r. w Szkole Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, w którym nasze Przedszkolaki wzięły aktywny udział. Anastazja zaprezentowała umiejętności wokalne wykonując piosenkę „ Cztery Mile za Warszawą” natomiast Helenka wraz z bratem Bronkiem uświetnili uroczystość wykonując przepiękny utwór z kategorii muzyki klasycznej – menuet na instrumentach.

P. Miklis

WYPRAWKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

na rok szkolny 2023/2024

Proszę o podpisanie każdej rzeczy z wyprawki imieniem i nazwiskiem dziecka.

 1. 1 x teczka tekturowa A4 na prace plastyczne i karty pracy,
 2. Piórnik ( a w nim dwa ołówki, gumka temperówka, opakowanie kredek ołówkowych dobrze piszących ( sprawdzona marka to Bambino)
 3. pisaki
 4. farby plakatowe, pędzelki, kubeczek do wody,
 5. plastelina,
 6. 1 ryza papieru ksero na grupę przedszkolną,
 7. Bibuła ( mix kolorów),
 8. Zeszyt w linię i w kratkę ( dzieci 5-letnie, 6-letnie),
 9. blok techniczny biały A4,
 10. blok techniczny biały A3 (duży),
 11. 2x blok techniczny kolorowy A4,
 12. 2x blok rysunkowy kolorowy A4,
 13. opakowanie kredek świecowych (woskowych),
 14. pastele,
 15. cztery kleje w sztyfcie,
 16. nożyczki z zaokrąglonym czubkiem (dla dzieci),
 17. kapcie na jasnej, nieśliskiej podeszwie,
 18. strój do ćwiczeń gimnastycznych (podpisany na metkach, w podpisanym worku): biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, skarpetki),
 19. pojemnik do śniadania i szczelny bidon/butelka z wodą,
 20. 2 paczki chusteczek jednorazowych i 2 opakowania mokrych chusteczek,
 21. 2 rolki ręcznika papierowego,
 22. Ubrania na przebranie(2xmajteczki, leginsy lub spodnie, podkoszulek, bluza, skarpetki).

Wyprawka Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024PDF do wydruku

Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 01.06.2023r. Oddział Przedszkolny, klasa I i klasa III wybrała się na pocztę do Olsztyna. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Po tych krótkich warsztatach wybraliśmy się na plac zabaw przy zamku w Olsztynie. Dopisywały nam wyśmienite humory, co widać na załączonych zdjęciach. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły gdzie czekała na nas niespodzianka przygotowana przez Rodziców.

P. Miklis

Wycieczka Kolejkowo- Gliwice

W dniu 30.05.2023r. (wtorek) Oddział Przedszkolny, klasa I , klasa IV pojechała na wycieczkę do Gliwic. Naszym głównym celem zwiedzania było „Kolejkowo” czyli największa makieta kolejowa w Polsce. Tutaj podziwialiśmy wystawy miniaturowych mieszkańców Kolejkowa ukazujących ich w przeróżnych sytuacjach np.: osoby czekające na stacji kolejowej, dzieci poruszające się po placu zabaw, poruszające się pociągi i samochody czy makieta, na której pływa statek. Wszyscy z wielką uwagą i zapartym tchem słuchali Przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o każdej z makiet wtrącając ciekawostki i anegdoty. Po części zwiedzania „Kolejkowa” udaliśmy się na warsztaty praktyczne, gdzie nasze przedszkolaki oraz uczniowie wykonali własne kolejki lub domki z papieru. Uczestnicy wycieczki po wykonaniu prac skorzystali z sali zabaw dostępnej dla zwiedzających oraz zakupili pamiątki.

Punktem kończącym wycieczkę był posiłek w McDonaldzie.
W tym dniu mieliśmy tyle radości w oglądaniu, podglądaniu, przeżywaniu i majsterkowaniu. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To była super przygoda!

P. Miklis

Ogromny sukces naszych Przedszkolaków

Miło nam poinformować, że nasi uzdolnieni najmłodsi milusińscy zostali zaproszeni do finałów Regionalnego konkursu Piosenki Pogodnej w Kłomnicach, gdzie:

B. Moneta- klasa I i H. Moneta – Oddział Przedszkolny – zdobyli NAGRODĘ w kategorii DUETY I ZESPOŁY WOKALNE

A. Molenda – Oddział Przedszkolny – zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii SOLIŚCI 5-6 LAT

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

P. Miklis

Zabawy na świeżym powietrzu

Słoneczna pogoda to okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. 12.05.2023r. Oddział Przedszkolny z klasą I wyruszył na plac zabaw przy Remizie Strażackiej w Kusiętach, aby wspólnie bawić się, wspinać po drabinkach, zjeżdżać ze ślizgawek, pleść wianki.
Pamiętajmy- szaleństwa na świeżym powietrzu przy huśtawkach są miejscem nie tylko codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami, ale też źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód.

P. Miklis

Ogólnopolski projekt edukacyjny: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

27.03.2023r. nasze Przedszkolaki zrealizowały moduł V „ Mały miś i zdrowe nawyki” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Najważniejszym celem zajęć było zachęcenie naszych najmłodszych milusińskich do zdrowych nawyków żywieniowych oraz samodzielne wykonanie zdrowego posiłku inspirowanego bajką .

P. Miklis

Pierwszy Dzień Wiosny

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

21 marca Oddział Przedszkolny z klasami I-III świętował pierwszy Dzień Wiosny. Od samego rana towarzyszyły nam zabawy i występy artystyczne. Następnie każda grupa wykonała swoją Marzannę. Po stworzeniu kolorowych kukieł dzieci radośnie pomaszerowały w wiosennym pochodzie, którego zwieńczeniem było ognisko nad Jeziorkiem Krasowym. Każdy Przedszkolak napił się pysznej herbatki oraz zjadł cieplutką kiełbaskę. Ten wyjątkowy dzień upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromna frajdę nie tylko przedszkolakom , ale też nauczycielom.

P. Miklis

Dzień Kobiet

08.03.2023r. w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy „ Dzień Kobiet”. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy odśpiewali „ Sto lat” naszym kochanym dziewczynkom. Było dużo wesołej zabawy , uśmiechu na twarzach, a także niespodzianka dla wszystkich milusińskich przygotowana przez rodziców przedszkolaków. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech…

P. Miklis

Konkurs przyrodniczo- plastyczny „ Las w zimowej szacie”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi przedszkolacy, którzy wzięli udział w gminnym konkursie przyrodniczo – plastycznym pt. „Las w zimowej szacie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zrębicach pod honorowym patronatem PGL LP Nadleśnictwa Złoty Potok zostali nagrodzeni za swoje wspaniałe prace.

I miejsce Anastazja Molenda

II miejsce Helena Moneta

III miejsce Teofil Moneta

Serdecznie gratulujemy!

P. Miklis

Pokaz historyczny „ Wrzesień 39”

Dnia 21.02.2023r. Oddział Przedszkolny z uczniami klas I-VIII uczestniczył w pokazie historycznym „ Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Przedszkolacy mogli zobaczyć i dotknąć bezpiecznych replik broni, obejrzeć ekwipunek , polski mundur wojskowy, wyposażenie i sprzęt bojowy używany podczas kampanii wrześniowej.

Wyjazd do Sali zabaw Hula Kula

Dnia 16.02.2023r. Przedszkolacy z klasami I-III pojechali do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach.

Na miejscu zarówno uczniowie jak i nasi najmłodsi milusińscy bawili się znakomicie, korzystając ze wszystkich dostępnych tam atrakcji takich jak: zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, tunele pełne przeszkód oraz wiele innych atrakcji.. W wolnym czasie dzieci mogły zasiąść do stoliczków pełnych łakoci, owocowych soków, ciepłego posiłku w postaci frytek. Pobyt w Hula Kula umiliła też dzieciom Pani animatorka, która zaproponowała kilka zabaw ruchowo-zręcznościowych przy muzyce. Nikt nie był zadowolony, kiedy minęły trzy godziny i nadszedł czas powrotu do przedszkola.

Bal Karnawałowy w Oddziale Przedszkolnym

09.02.2023r. (czwartek) w Oddziale Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Przedszkolacy przebrani byli za bohaterów znanych bajek. W tym dniu w sali przedszkolnej spotkać można było: wróżki, królewny, Harrego Pottera, rycerza, aniołka, czerwonego kapturka, smoka … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W tym dniu panował radosny nastrój, który zachęcał wszystkich do wesołej zabawy w rytm muzyki.

Dzień Babci i Dziadka

Kochana Babciu.

Kochany Dziadku!

Ja wiem co od Was

dostanę w spadku.

Piękne wspomnienia,

cudowne zapachy

i ten wspaniały

ubaw po pachy!

Mamy dla Was małą niespodziankę .

Prosimy o obejrzenie naszego filmiku poniżej.

Jasełka „Święty czas”- grudzień 2022

W ostatnim dniu nauki 22.12.2022r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach odbyły się Jasełka Szkolne zatytułowane
„Święty czas”. Przedszkolaki zaprezentowały układ taneczno- ruchowy z lampionami „ Taniec Aniołków”. Po spektaklu nasi najmłodsi śpiewali i grali na instrumentach kolędy umilając wspólny jasełkowy czas. Zostały nagrodzone za wykonanie prac na kiermasz szkolny.

Anastazja Molenda – I miejsce

Igor Kaleta i Lena Kaleta- II miejsce

Gratulujemy!

P. Miklis

Powiatowy Konkurs „Świnka Skarbonka” oraz XVII Powiatowy Konkurs Anioły z masy solnej i Pierniki Kłomnice

Bardzo nam miło poinformować , że Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach brały udział i zostały laureatami powiatowych konkursów plastycznych.

Powiatowy Konkurs „Świnka Skarbonka” Szkoła Podstawowa:

Helena Moneta – III miejsce

XVII Powiatowy Konkurs Anioły z masy solnej i Pierniki (Kłomnice)

– kategoria przedszkole : Anastazja Molenda

Wszystkim biorącym udział dziękuje!

Gorące gratulacje składam zwycięzcom!

P. Miklis

XXXVI Gminny Konkurs plastyczny „ Moja wymarzona zima”.

Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom kolejnych sukcesów w gminnym konkursie plastycznym „ Moja wymorzona zima”.

– Helena Moneta – I miejsce

– Anastazja Molenda – wyróżnienie

– Franciszek Karaś – wyróżnienie

Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych milusińskich!
Wielkie brawa dla Was!

Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym i klasach I-III

06 grudnia 2022r. Oddział Przedszkolny wspólnie z klasami I-III wyczekiwał wizyty „starszego pana z siwą brodą”. Klasy I- III bawiły się w podchody, wykonywały świąteczne prace plastyczne oraz wspólnie z Oddziałem Przedszkolnym wybrały się na seans filmowy świątecznej bajki pt.: „Miki. Bardziej bajkowe święta”.

O godz. 11.30 Oddział Przedszkolny odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wywołał ogromne uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych. Dzieci zaprezentowały wierszyk oraz kolędę „ Przybieżeli do Betlejem” . Miło spędzony wspólnie czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Rodziców naszych Przedszkolaków, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach oraz Radę Sołecką Kusiąt. W tym dniu panowała przyjemna atmosfera.

P. Miklis

Konkurs Powiatowy „Miś moim przyjacielem”

Z radością informujemy, że Franciszek Karaś z Oddziału Przedszkolnego zajął III miejsce w powiatowym konkursie „ Miś moim przyjacielem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P. Miklis

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia jest świętowany na całym świecie. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo obchodzony. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci, następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta.

25 listopada każdy Przedszkolak, mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. W tym dniu odbyły się zajęcia rytmiczne z piosenką „Niedźwiadki, niejadki”. Przedszkolaki wykonały swoje własne opaski na głowę z postacią misia oraz obejrzały bajkę: „Karolek i dzień pluszowego misia”. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z ukochanymi pluszakami.

P. Miklis

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada Oddział Przedszkolny wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd uczestniczył w ogólnopolskiej akcji
„ Szkoła do Hymnu”. O godzinie 11.11 Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni odśpiewali 4- zwrotkowy Hymn Polski.

Dzień postaci z bajek

   Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym.

04 listopada w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, tańcach, bajkowych zgadywankach oraz stworzyły w grupach prace plastyczne. Na koniec chętne dzieci miały wykonane na twarzach ciekawe, wymyślone przez siebie rysunki.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 21.10.2022r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na Przedszkolaka. Mali artyści recytowali wierszyki, śpiewali, tańczyli , a nawet grali na instrumentach. Następnie za pomocą magicznego ołówka pan Dyrektor pasował wszystkie dzieci na przedszkolaków oraz wraz z wychowawcą wręczył pamiątkowe dyplomy.

Przedszkolakom życzymy samych sukcesów, cudownych chwil spędzonych na nauce i zabawie.

P. Miklis

Wyjazd do Hula – Kula

W dniu 13.10.2022r. Przedszkolacy pojechali do Sali zabaw Hula – Kula w Rędzinach. W Dziecięcym Raju wszystkim uczestnikom wyjazdu towarzyszyła zabawa i aktywny wypoczynek.

P. Miklis

Dzień Chłopaka w Oddziale Przedszkolnym

Na Dzień Chłopaka dla wszystkich Przedszkolaków,
najfajniejszych na świecie chłopaków,
szczere i serdeczne, prawdziwe życzenia:
niech Wam się spełniają wszystkie marzenia!

Obchody 100 – lecia Szkoły Podstawowej w Kusiętach oraz uroczystość nadania imienia Szlaku Orlich Gniazd

W pierwszy dzień jesieni 23 września ( piątek) w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyły się obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej w Kusiętach oraz uroczystość nadania imienia Szlaku Orlich Gniazd i przekazania sztandaru.

Nasi Przedszkolacy: Anastazja Molenda oraz Helena Moneta wspólnie z uczniami przygotowali ciekawy program artystyczny zatytułowany: „Orle serce i wzrok ku przyszłości” – były tańce, gra na instrumentach, pięknie wykonane piosenki, a nawet inscenizacja ilustrująca rodowód powstania naszego Państwa i symbolu Orła Białego . Młodych, zdolnych artystów przygotowywały Panie: M. Muskalska, R. Łuszczyńska, B. Mermer, P. Miklis .

P. Miklis

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

We wrześniu w ramach projektu Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych uczniowie klas I-III, ale także IV – VIII podczas zajęć z pedagogiem szkolnym uświadomili sobie jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje jak i najbliższych osób. Na zajęciach uczniowie oglądali film edukacyjny rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą chorób zakaźnych oraz rolą szczepień ochronnych . Ponadto przedszkolacy i uczniowie klas I-III wykonali plakat przedstawiający wirusy i bakterie, które podczas infekcji atakują nasz organizm.

P. Miklis

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 16.09 Przedszkolacy uczestniczyli w Międzynarodowej Kampanii Sprzątania Świata. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne naszych najmłodszych milusińskich. Wyposażeni w worki oraz rękawiczki sprzątaliśmy teren wokół szkoły. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała szybko i sprawnie , a efekty pracy przedszkolaków były bardzo owocne. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał nam wszystkim do zrozumienia, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia.

Dziękujemy NASZYM KOCHANYM PRZEDSZKOLAKOM za zaangażowanie!

P. Miklis

Spacer nad Jeziorko Krasowe, a bezpieczeństwo na drodze

We wrześniu Oddział Przedszkolny uczestniczył w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W tym celu wybraliśmy się na spacer nad Jeziorko Krasowe. Podczas wycieczki rozmawiano z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Przypomnieliśmy sobie jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki pod opieką Pani wychowawczyni uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę oraz przejazd kolejowy. Po godzinnej wycieczce z uśmiechami na twarzach i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły.

W kolejnym dniu w ramach cyklu zajęć: „Jak być superbezpiecznym” przedszkolacy obejrzeli krótki film edukacyjny rekomendowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonali ciekawe prace plastyczne.

P. Miklis

URODZINY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostanie w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć . We wrześniu dwóch Przedszkolaków obchodziło swoje urodziny: IGOREK I ZOSIA.

Dla Was kochani STO LAT!

Ile drzew rośnie w lesie,

Ile ciężarów siłacz uniesie,

Ile uciągnie lokomotywa,

Ile włosów liczy lwia grzywa,

Ile ciastek w ciastkarni,

A bułek w piekarni,

Tyle szczęścia i słodyczy

W dniu urodzin cały Oddział Przedszkolny Ci życzy!

P. Miklis

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W czwartek 01.09.2022r. w Szkole Podstawowej im. Szlaku Orlich Gniazd w Kusiętach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Dyrektor Szkoły Mariusz Żołędziewski powitał wszystkich zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. Odśpiewany został hymn Polski oraz zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez nauczyciela matematyki Panią Elżbietę Rutkowską. W tym ważnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie klasy I, które poprowadziła Pani Renata Łuszczyńska.

Wszystkim zebranym życzymy owocnej edukacji oraz wielu sukcesów! Wspaniałego Roku Szkolnego!

P. Miklis

1 czerwiec – Dzień Dziecka

Wspólny śpiew, zabawy, wycieczka … tak obchodziliśmy Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Dzięki zaangażowaniu Rodziców dzieci otrzymały upominki z okazji tego ważnego dla nich dnia, a także wybrały się na piknik połączony z warsztatami w Bibliotece Gminnej w Olsztynie. Bardzo serdecznie dziękujemy 🙂

Zwyciężczynie Konkursu „Wiosna w lesie”

31 maja odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie „Wiosna w lesie” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Złoty Potok. W kategorii przedszkola 1 miejsce zajęła Anastazja Molenda, a miejsce 2 zajęła Hania Załogowska. Serdecznie dziewczynkom gratulujemy 🙂

Pasowanie na Przedszkolaka 2021/2022 i Dzień Matki

„Idzie sobie przedszkolaczek,

nie grymasi i nie płacze,

dziś też powód ma do śmiania,

bo to dzień jest pasowania”.

27 maja br. w Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dla wszystkich przedszkolaczków był to bardzo ważny dzień. Dodatkowo dzieci złożyły życzenia swoim oraz wszystkim mamom z okazji ich Święta – Dnia Mamy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz zaproszonym gościom za przybycie i za piękne upominki. 

Zwycięzcy konkursu „Szlak Orlich Gniazd w oczach dziecka”

Konkurs plastyczny pt. „Szlak Orlich Gniazd w oczach dziecka” organizowany przez naszą szkołę został rozstrzygnięty. W kategorii najmłodszych uczniów (oddziału przedszkolnego) powołana komisja wybrała  prace następujących uczniów:


MIEJSCE I – ANASTAZJA MOLENDA MIEJSCE II – BRONISŁAW MONETAMIEJSCE III – FRANCISZEK KARAŚ

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 🙂

Karolina Tyras

SZLAK ORLICH GNIAZD W OCZACH DZIECKA

Przedszkolaki chętnie wzięły udział w Konkursie Szkolnym zatytułowanym  SZLAK ORLICH GNIAZD W OCZACH DZIECKA. Oto stworzone przez nich prace:

I miejsce w II GMINNYM KONKURSIE WOKALNYM „Na ludową nutę” dla Helenki Monety z Oddziału Przedszkolnego w SP w Kusiętach.

Konkurs ten organizowany był przez SP w Biskupicach. Helenka oraz jej brat Bronek, wzięli udział w wokalnych potyczkach i z sukcesem zaprezentowali naszą Szkołę oraz przyczynili się do popularyzowania muzyki ludowej.  Hela wykonała utwór „W murowanej piwnicy” i zajęła I miejsce w swojej kategorii, a Bronek wykonał utwór „Hej Sokoły” otrzymując dyplom za udział w konkursie.
Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w naszej szkole podczas uroczystego apelu z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. 
Serdecznie gratulujemy !!!

W ostatnich dniach

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole miały miejsce 2 wydarzenia:
1. Apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja
2. Pokaz doświadczeń chemicznych

Przedszkolaki brały udział w obu tych wydarzeniach. Oto kilka zdjęć: 

„Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią.”
Carolyn Hooper

23 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz kl. 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Hula Kula. Pięknie spędziły czas pośród zabawy i piosenek. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu…
Karolina Tyras

„Wiosna jest przyjemna, cieszą się żyrafy,
A dzieci szaliki chowają do szafy.
Dzieci się radują i biegają w kółko,
Że już jest wiosenka i witaj podwórko.”

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach życzą wszystkim radości i uśmiechu na każdy dzień 🙂

Przesyłamy również kilka zdjęć naszych prac, naszych zajęć i naszego powitania Wiosny !!!

Teledysk- zapraszamy do naszego przedszkola!

Dzień Babci i Dzień Dziadka- życzenia Przedszkolaków

30.09.2021

Dzień Chłopaka u Przedszkolaka, to niezła draka !

Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyło się wręczenie prezentów z okazji Dnia Chłopaka. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zostali obdarowani upominkami. Nasza Pani Karolinka zorganizowała dzieciakom dzień pełen zabaw i atrakcji.

Życzymy naszym chłopcom wszystkiego najlepszego 🙂

Jolanta Czajkowska

Kusięta, 27.09.2021 r.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

W miniony poniedziałek dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP w Kusiętach miały niezwykłą okazję do tego, by poznać Polskę, by odbyć niezwykłe podróże.

Wszystko za sprawą wydarzenia, w którym nasza Szkoła wzięła udział. Była to prezentacja Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła pod patronatem MEiN, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Podczas eventu dzieci pływały kajakiem, wybierały potrzebne zaopatrzenie plecaka przed wyjściem w góry, rozmawiały z robotem humanoidalnym, rozwiązywały proste quizy, miały okazję porozmawiać z ratownikiem górskim na temat bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek, a na koniec za pomocą technologii cyfrowych przeniosły się nad morze, by tam zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Uśmiech i zaciekawienie, które gościły na ich twarzach były najlepszym świadectwem ich radości i ciekawie spędzonego czasu.

Karolina Tyras

PODZIĘKOWANIE p. Eweliny Polak

W dniu 25 czerwca 2021r w Naszej Szkole odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z udziałem Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-VIII. Odbyło się odśpiewanie hymnu narodowego. Pan Dyrektor wręczył wszystkim Przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. W Sali czekała na dzieci słodka niespodzianka.

Chciałam podziękować Wam Kochane dzieci za codzienny uśmiech, radość i szczerość każdego dnia. Życzę Wam dużo sukcesów i pomyślności na dalszym etapie edukacyjnym oraz udanych wakacji.

Drodzy Rodzice dziękuję Wam za współpracę, pomoc i za aktywny udział w życiu Oddziału Przedszkolnego.

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego
Polak Ewelina

Zabawy sensoryczne w Naszym Przedszkolu

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nasze Przedszkolaki robiły „własną” ciastolinę. Już sam proces jej powstawania budził ogromne zainteresowanie dzieci. Były one niezwykle zafascynowane możliwościami elastycznej masy. Ogromną radość sprawiły również dzieciom zabawy z piaskiem kinetycznym, nawlekanie koralików czy malowanie palcami. Podczas radosnej zabawy rozwijały swoją kreatywność, motorykę i zdolności manualne.

Edukacja przez zabawę

Jak wszystkim wiadomo zabawa jest główną formą aktywności dziecka, dlatego też w Naszym przedszkolu edukacja często odbywa się poprzez zabawę. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że dzieci najbardziej intensywnie się wtedy uczą. Podczas tych zajęć dzieciom najbardziej spodobały się: zabawy ze spinnerem, zabawa prawda czy fałsz, czy zabawy edukacyjne na świeżym powietrzu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

1.06.2021r- Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, upominki, pyszny poczęstunek, kolorowe balony, malowanie buziek, robienie baniek mydlanych i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej . 

„Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”.

Dzieci uwielbiają zamieniać się w „małych badaczy” i chętnie eksperymentują  Są bardzo ciekawe świata i chcą się dowiedzieć, dlaczego pewne rzeczy się dzieją, jaka jest tego przyczyna. Z wielkim zainteresowaniem przeprowadzają obserwacje, zadają pytania, rozmawiają o zmianach jakie zaszły. Uczą się myślenia i próbują zrozumieć świat. W naszym przedszkolu przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje tęcza z cukierków.

Dzień Mamy i Taty

Są to dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Ze względu na stan epidemii z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowały program artystyczny, który został nagrany w dn. 26.05.2021r i udostępniony rodzicom na platformie Teams. Dzieci zrobiły przepiękne prezenty swoim rodzicom: laurki oraz kwiaty. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Nasze prace

Dzieci co dzień doskonaliły sprawność małej motoryki tworząc najlepiej, jak potrafią . Chętnie wykonywały prace plastyczne. Oto niektóre z nich:

W dniu 4 maja 2021r obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z udziałem Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III. Pozostali uczniowie uczestniczyli w apelu online. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przedszkolaki wyrecytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”. Wszyscy przeżyliśmy lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tematyka związana z Naszą Ojczyzną przez cały tydzień gościła w naszej sali przedszkolnej, dzięki czemu dzieci utrwaliły sobie wiedzę o Polsce i Naszych symbolach narodowych.

W moim przedszkolu czas wesoło mija, tutaj się bawię, tutaj się śmieję.

Tutaj czytam i maluję, tutaj piszę i rysuje, tutaj liczę i tańcuje.

Uczę się przyrody, polskiego i angielskiego, czasem też pogram w ganianego.

Gdy słońce świeci plac zabaw mnie wzywa.

By bawić się, grać i latać jak motyle w baśniowej krainie.

Zjem śniadanie i obiadek, bym miał siłę wiersze pleść i do domu zdobytą wiedzę nieść.

Tematem, który bardzo spodobał się wszystkim dzieciom były zwierzęta na wiejskim podwórku. Przypomnieliśmy sobie nazwy, sposób poruszania się i odgłosy zwierząt żyjących w gospodarstwie. Rozwiązywaliśmy także liczne zagadki, poznaliśmy produkty, które można pozyskać od zwierząt. Na zakończenie tygodnia, wspólnymi siłami wykonaliśmy makietę wiejskiej zagrody.

Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Poznaliśmy zwyczaje związane z tymi Świętami, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek związanych z Wielkanocą, sadziliśmy rzeżuchę, rozwiązywaliśmy łamigłówki wielkanocne, jak również tworzyliśmy wiele prac plastycznych. Oto niektóre z nich :

Sukces w Konkursie Powiatowym „Stop smog”

Miło nam jest poinformować, że Anastazja Molenda uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Kusiętach  zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Stop smog”.

Gratulujemy jeszcze raz  i życzymy dalszych sukcesów!

Zabawa w teatr

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim scenka i pacynki, pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W ramach realizacji tematu Zabawa w teatr wykonaliśmy pacynki i improwizowaliśmy scenki teatralne.

Poznajemy literki

Bardzo lubimy poznawać nowe literki. Próbujemy też czytać i układać wyrazy z liter, które już poznaliśmy. Jednak najfajniejsze są zabawy, które jednocześnie nas uczą.

Pory roku

Poznaliśmy pory roku, miesiące, a także bawiliśmy się w meteorologów. Obserwowaliśmy pogodę i zapisywaliśmy ją na kartach obserwacji. Dowiedzieliśmy się również, jak działa termometr. Wiemy, kiedy zaczyna się wiosna, poszukiwaliśmy zwiastunów wiosny, a także robiliśmy Marzannę i wykonywaliśmy pracę plastyczną na kartkach pokrytych solą na temat „Wiosna wokół nas”.

8 Marca Dzień Kobiet

8 MARCA w Naszym Przedszkolu wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe obchodziły swoje święto.  W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom oraz zaśpiewali „Sto lat”. Nie obyło się bez słodkich upominków oraz małych podarunków dla wszystkich dzieci. Dziewczynki otrzymały również dyplomy „Małych Księżniczek”. Przedszkolaki wykonały także laurki dla swoich mam i cioć. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę. Tak minął kolejny miesiąc naszych przedszkolnych przygód . Czas spędzony w naszym przedszkolu wypełniony jest wieloma ciekawymi zajęciami. Poza zajęciami dydaktyczno – wychowawczymi przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych, muzycznych oraz zabawach na świeżym powietrzu. Najważniejsze, aby dzieci zdobywały wiedzę w przystępny dla nich sposób, jakim w tym wieku jest dobra zabawa.

Dzieci poznały nowe literki oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych i muzycznych. Oto niektóre z efektów Naszej pracy:

A to nasze piękne autoportety 🙂

Odbyła się także zabawa karnawałowa. Choć tegoroczna odbywała się w kameralnym gronie (każda grupa osobno) to i tak był to jeden z najbardziej kolorowych dni w Naszym przedszkolu. Świętowaliśmy również Walentynki oraz Dzień Dinozaura.

Nasze przedszkolaki poznały pory dnia, emocje, figury geometryczne oraz magiczne słowa, które będziemy często używać 🙂 

Przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty, które wiele nas nauczyły.

Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu.

Pierwszy tydzień marca minął nam pod hasłem : „Muzyka wokół nas”. Uczestniczyliśmy w licznych zajęciach muzyczno – ruchowych. Poznaliśmy nazwy instrumentów muzycznych, dźwięki wysokie i niskie, lecz najwięcej radości sprawiło nam „malowanie muzyki”.  Wszyscy wspólnie utworzyliśmy piękne dzieło przy utworze Antonio Vivaldiego – „Cztery Pory Roku”.

Jednak najbardziej podobały nam się wspólne zabawy w naszej pięknej sali  

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

W dniu 26 stycznia br. Wójt Gminy Olsztyn podał do wiadomości terminy i kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Olsztyn w roku szkolny 2021/2022.

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Olsztyn oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kusiętach w zakładce Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022.

Wigilia klasowa

23.12.2020r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się Wigilia klasowa. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, wysłuchaliśmy życzeń Pana Dyrektora . Przy pięknie przystrojonym stole oraz w blasku świateł choinki złożyliśmy sobie życzenia, połamaliśmy się opłatkiem oraz śpiewaliśmy kolędy. W drugiej części naszej uroczystości odbyły się warsztaty z ozdabiania pierniczków oraz zajęcia plastyczno- techniczne: „ Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. Cały dzień upłynął w magicznej atmosferze świątecznej.

Wizyta Świętego Mikołaja w Oddziale Przedszkolnym

Dobry Święty Mikołaju,

Wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami.

Obdarz dzieci prezentami!”

W dniu 04.12.2020r. Oddział Przedszkolny w Kusiętach odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci bardzo mocno przeżywały to spotkanie. Święty Mikołaj zasiadł wygodnie na fotelu i przywitał się z Przedszkolakami. Dla każdego miał dużo ciepłych i miłych słów. Również i dzieci chętnie rozmawiały z gościem. Dodatkowo, „mali artyści” przygotowali niespodziankę dla swojego gościa- wierszyk i piosenkę świąteczną. W zamian Święty Mikołaj obdarował Przedszkolaki prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.

Wyniki konkursu powiatowego!

Serdecznie gratulujemy Anastazji Molenda z Oddziału Przedszkolnego zajęcia I miejsca w Powiatowym konkursie plastycznym pt. „ Niepełnosprawność oczami dziecka”. Ogromne gratulacje składamy również Marii Firlej i Łucji Dyńskiej z Oddziału Przedszkolnego, które w tym konkursie zdobyły wyróżnienia.

Duże brawa dla Was dziewczyny!
Życzymy Wam dalszych sukcesów na polu artystycznym!

Pasowanie na ucznia klasy I i Przedszkolaka

W naszej szkole w Kusiętach w dn. 30.10.2020r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I i wzorowego Przedszkolaka.

Wszyscy uczniowie klasy I jak i wychowankowie Grupy Przedszkolnej zaprezentowali się w bogatym repertuarze. Młodzi artyści zostali przygotowani pod kierunkiem p. I. Nocuń i p. P. Miklis. Dzieci w dobranych do tej niezwykłej uroczystości strojach wykonały piosenki połączone z układami taneczno- rytmicznymi oraz recytowały wierszyki tematycznie związane ze swoją uroczystością. Artyści wykorzystywali instrumenty perkusyjne, a co najważniejsze pozytywnie wykonali testy dydaktyczno – sprawnościowe.

Nasze święto uwiecznione zostało Pasowaniem przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kusiętach M. Żołędziewskiego. Dzieci otrzymały też liczne upominki od starszych kolegów i koleżanek ze szkoły, Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Rady Rodziców.

Uśmiechnięte pełne pozytywnych wrażeń ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Było to duże wydarzenie szkolne, które świętowaliśmy zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13.10.2020 r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwana Dniem Nauczyciela. Akademia została przygotowana pod kierunkiem Pani Moniki Muskalskiej – nauczycielki języka polskiego oraz Pani Renaty Łuszczyńskiej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Swoje talenty wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie przygotowując tematyczne widowisko artystyczne. Na zakończenie przemówił Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach Mariusz Żołędziewski, który nagrodził nauczycieli za trud i poświęcenie, które wkładają w wychowanie nowych pokoleń. Nagrodę Wójta za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymała Pani Magdalena Szewczyk – nauczyciel języka angielskiego. Dyrektor nagrodził również: Panią Iwonę Pasiekę, Pana Marcina Hurasa, Panią Annę Zębik, Panią Elżbietę Rutkowską, panią Annę Ślęzak, Panią Paulinę Miklis, Panią Elżbietę Kosińską, Panią Katarzynę Szczerbiak, Panią Anitę Michalik, Panią Justynę Gawron oraz Pana Zbigniewa Palę.

Życzymy wszystkim pracownikom oświaty sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności!

Dzień Chłopaka

30 września w Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły wszystkim solenizantom życzenia oraz zaśpiewały „Sto lat”. To był dzień pełen uśmiechów i tanecznych zabaw;) Przedszkolacy wykonali fikuśne krawaty z napisem: Super Chłopak, Super Dziewczynka. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz kolorową zabawkę.

Tak nam minął wrzesień w Przedszkolu!

W Oddziale Przedszkolnym we wrześniu, mimo, że na dworze już widać Jesień, było bardzo radośnie i kolorowo. Dzieci nawiązały pierwsze przyjaźnie, odbyły się spacery, zabawy z bańkami mydlanymi na boisku szkolnym oraz zabawy swobodne na placu zabaw. Uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych o jesieni, warsztatach plastycznych oraz warsztatach muzyczno- rytmicznych.

Humory dopisywały wszystkim Przedszkolakom !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

We wtorek 01.09.2020r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Na hali sportowej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach oficjalnie powitał wszystkich uczniów oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Kameralną akademię przygotowali Pan Marek Romański i Pani Iwona Nocuń. Podczas uroczystości przedstawiono historyczny zarys 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej jak i zaprezentowano uczniów klasy I. Po zakończeniu spotkania dzieci i uczniowie udali się do sal z wychowawcami .

W tym wyjątkowym dniu, na cały rok szkolny życzymy wszystkim pogody ducha i sukcesów w nauce.

Dyrektor i Wychowawcy klas.

Wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie lipiec- sierpień 2020r.

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

W dniu 25.06.2020r. o godz. 15.30 na sali gimnastycznej w szkole Podstawowej w Kusiętach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla Oddziału Przedszkolnego. Ten rok był inny od poprzednich, ale nasi Przedszkolacy – „prawdziwe zuchy” poradziły sobie doskonale. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracyjni, jak również Rada Rodziców życzy Wam wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu na rozpoczęciu nowego 2020/2021 roku szkolnego.

Dla Przedszkolaków i Uczniów Szkoły Podstawowej w Kusiętach!

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci…
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Tobie sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Samych szczęśliwych chwil,  spełnienia wszystkich marzeń
oraz  samych sukcesów w życiu szkolnym i przedszkolnym
życzy Dyrekcja i  Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

P.S. Kochane dzieci oprócz najserdeczniejszych życzeń przesyłamy Wam również link z piosenką , która powinna rozweselić Wam  dzisiejszy dzień.

Dziękuję Ci Mamo 🙂

Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom Oddziału Przedszkolnego i klas I – III za włączenie się w przygotowanie prac związanych z najpiękniejszym świętem w roku – Dniem Mamy.  

                                                           Ewa Tomza i Danuta Pryczyńska

    Kochana Mamo!

Dziękuję Ci Mamo za życie,

Za wszystkie trudy, troski i starania,

Za wszystkie chwile beztroski i radości.

Za to, że wciąż kochasz mnie tak samo.

               Dziś daję Ci swoje serce z wdzięczności.

               Dziękuję Ci za Twą miłość,

               Za to, że zawsze stoisz przy mym boku,

               Za to, że światło dajesz mi w mroku.

Za to, że w tym tak trudnym dla nas czasie,

Uczysz mnie od nowa i pokazujesz mi,

Że może być piękniejszy świat.

Dziś  z głębi  dziecięcego serca –

                                               Dziękuję Ci Mamo!

GALERIA PRAC: 

Laurka dla Mamy

Portret mojej Mamy

Galeria prac

„Malarz paletą barw czystych i energetycznych”.

Maj to najpiękniejszy i najbardziej kolorowy miesiąc. Prace naszych dzieci również są różnorodne i tęczowe. Zobaczcie sami!

Dziękujemy za współpracę wychowawcom klas.

Zebrały:
P. Miklis , R. Łuszczyńska

Galeria prac : Oddział Przedszkolny i Edukacja Wczesnoszkolna ( kl. I-III)