Oddział Przedszkolny

Aktualności

Zwycięzcy konkursu „Szlak Orlich Gniazd w oczach dziecka”

Konkurs plastyczny pt. „Szlak Orlich Gniazd w oczach dziecka” organizowany przez naszą szkołę został rozstrzygnięty. W kategorii najmłodszych uczniów (oddziału przedszkolnego) powołana komisja wybrała  prace następujących uczniów:


MIEJSCE I – ANASTAZJA MOLENDA MIEJSCE II – BRONISŁAW MONETAMIEJSCE III – FRANCISZEK KARAŚ

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 🙂

Karolina Tyras

SZLAK ORLICH GNIAZD W OCZACH DZIECKA

Przedszkolaki chętnie wzięły udział w Konkursie Szkolnym zatytułowanym  SZLAK ORLICH GNIAZD W OCZACH DZIECKA. Oto stworzone przez nich prace:

I miejsce w II GMINNYM KONKURSIE WOKALNYM „Na ludową nutę” dla Helenki Monety z Oddziału Przedszkolnego w SP w Kusiętach.

Konkurs ten organizowany był przez SP w Biskupicach. Helenka oraz jej brat Bronek, wzięli udział w wokalnych potyczkach i z sukcesem zaprezentowali naszą Szkołę oraz przyczynili się do popularyzowania muzyki ludowej.  Hela wykonała utwór „W murowanej piwnicy” i zajęła I miejsce w swojej kategorii, a Bronek wykonał utwór „Hej Sokoły” otrzymując dyplom za udział w konkursie.
Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w naszej szkole podczas uroczystego apelu z okazji Święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. 
Serdecznie gratulujemy !!!

W ostatnich dniach

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole miały miejsce 2 wydarzenia:
1. Apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja
2. Pokaz doświadczeń chemicznych

Przedszkolaki brały udział w obu tych wydarzeniach. Oto kilka zdjęć: 

„Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią.”
Carolyn Hooper

23 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz kl. 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do Hula Kula. Pięknie spędziły czas pośród zabawy i piosenek. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu…
Karolina Tyras

„Wiosna jest przyjemna, cieszą się żyrafy,
A dzieci szaliki chowają do szafy.
Dzieci się radują i biegają w kółko,
Że już jest wiosenka i witaj podwórko.”

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach życzą wszystkim radości i uśmiechu na każdy dzień 🙂

Przesyłamy również kilka zdjęć naszych prac, naszych zajęć i naszego powitania Wiosny !!!

Teledysk- zapraszamy do naszego przedszkola!

Dzień Babci i Dzień Dziadka- życzenia Przedszkolaków

30.09.2021

Dzień Chłopaka u Przedszkolaka, to niezła draka !

Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyło się wręczenie prezentów z okazji Dnia Chłopaka. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zostali obdarowani upominkami. Nasza Pani Karolinka zorganizowała dzieciakom dzień pełen zabaw i atrakcji.

Życzymy naszym chłopcom wszystkiego najlepszego 🙂

Jolanta Czajkowska

Kusięta, 27.09.2021 r.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

W miniony poniedziałek dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP w Kusiętach miały niezwykłą okazję do tego, by poznać Polskę, by odbyć niezwykłe podróże.

Wszystko za sprawą wydarzenia, w którym nasza Szkoła wzięła udział. Była to prezentacja Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła pod patronatem MEiN, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Podczas eventu dzieci pływały kajakiem, wybierały potrzebne zaopatrzenie plecaka przed wyjściem w góry, rozmawiały z robotem humanoidalnym, rozwiązywały proste quizy, miały okazję porozmawiać z ratownikiem górskim na temat bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek, a na koniec za pomocą technologii cyfrowych przeniosły się nad morze, by tam zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Uśmiech i zaciekawienie, które gościły na ich twarzach były najlepszym świadectwem ich radości i ciekawie spędzonego czasu.

Karolina Tyras

PODZIĘKOWANIE p. Eweliny Polak

W dniu 25 czerwca 2021r w Naszej Szkole odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z udziałem Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-VIII. Odbyło się odśpiewanie hymnu narodowego. Pan Dyrektor wręczył wszystkim Przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. W Sali czekała na dzieci słodka niespodzianka.

Chciałam podziękować Wam Kochane dzieci za codzienny uśmiech, radość i szczerość każdego dnia. Życzę Wam dużo sukcesów i pomyślności na dalszym etapie edukacyjnym oraz udanych wakacji.

Drodzy Rodzice dziękuję Wam za współpracę, pomoc i za aktywny udział w życiu Oddziału Przedszkolnego.

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego
Polak Ewelina

Zabawy sensoryczne w Naszym Przedszkolu

Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nasze Przedszkolaki robiły „własną” ciastolinę. Już sam proces jej powstawania budził ogromne zainteresowanie dzieci. Były one niezwykle zafascynowane możliwościami elastycznej masy. Ogromną radość sprawiły również dzieciom zabawy z piaskiem kinetycznym, nawlekanie koralików czy malowanie palcami. Podczas radosnej zabawy rozwijały swoją kreatywność, motorykę i zdolności manualne.

Edukacja przez zabawę

Jak wszystkim wiadomo zabawa jest główną formą aktywności dziecka, dlatego też w Naszym przedszkolu edukacja często odbywa się poprzez zabawę. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że dzieci najbardziej intensywnie się wtedy uczą. Podczas tych zajęć dzieciom najbardziej spodobały się: zabawy ze spinnerem, zabawa prawda czy fałsz, czy zabawy edukacyjne na świeżym powietrzu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

1.06.2021r- Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, upominki, pyszny poczęstunek, kolorowe balony, malowanie buziek, robienie baniek mydlanych i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej . 

„Odkrywać, to znaczy wiedzieć to, co wszyscy widzą i myśleć tak, jak nikt dotąd nie myślał”.

Dzieci uwielbiają zamieniać się w „małych badaczy” i chętnie eksperymentują  Są bardzo ciekawe świata i chcą się dowiedzieć, dlaczego pewne rzeczy się dzieją, jaka jest tego przyczyna. Z wielkim zainteresowaniem przeprowadzają obserwacje, zadają pytania, rozmawiają o zmianach jakie zaszły. Uczą się myślenia i próbują zrozumieć świat. W naszym przedszkolu przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje tęcza z cukierków.

Dzień Mamy i Taty

Są to dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Ze względu na stan epidemii z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowały program artystyczny, który został nagrany w dn. 26.05.2021r i udostępniony rodzicom na platformie Teams. Dzieci zrobiły przepiękne prezenty swoim rodzicom: laurki oraz kwiaty. Nie mogło również zabraknąć piosenek o Mamie i Tacie, ale przede wszystkim życzeń dla Kochanych Rodziców. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Nasze prace

Dzieci co dzień doskonaliły sprawność małej motoryki tworząc najlepiej, jak potrafią . Chętnie wykonywały prace plastyczne. Oto niektóre z nich:

W dniu 4 maja 2021r obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z udziałem Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III. Pozostali uczniowie uczestniczyli w apelu online. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przedszkolaki wyrecytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”. Wszyscy przeżyliśmy lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”. Tematyka związana z Naszą Ojczyzną przez cały tydzień gościła w naszej sali przedszkolnej, dzięki czemu dzieci utrwaliły sobie wiedzę o Polsce i Naszych symbolach narodowych.

W moim przedszkolu czas wesoło mija, tutaj się bawię, tutaj się śmieję.

Tutaj czytam i maluję, tutaj piszę i rysuje, tutaj liczę i tańcuje.

Uczę się przyrody, polskiego i angielskiego, czasem też pogram w ganianego.

Gdy słońce świeci plac zabaw mnie wzywa.

By bawić się, grać i latać jak motyle w baśniowej krainie.

Zjem śniadanie i obiadek, bym miał siłę wiersze pleść i do domu zdobytą wiedzę nieść.

Tematem, który bardzo spodobał się wszystkim dzieciom były zwierzęta na wiejskim podwórku. Przypomnieliśmy sobie nazwy, sposób poruszania się i odgłosy zwierząt żyjących w gospodarstwie. Rozwiązywaliśmy także liczne zagadki, poznaliśmy produkty, które można pozyskać od zwierząt. Na zakończenie tygodnia, wspólnymi siłami wykonaliśmy makietę wiejskiej zagrody.

Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Poznaliśmy zwyczaje związane z tymi Świętami, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek związanych z Wielkanocą, sadziliśmy rzeżuchę, rozwiązywaliśmy łamigłówki wielkanocne, jak również tworzyliśmy wiele prac plastycznych. Oto niektóre z nich :

Sukces w Konkursie Powiatowym „Stop smog”

Miło nam jest poinformować, że Anastazja Molenda uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Kusiętach  zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Stop smog”.

Gratulujemy jeszcze raz  i życzymy dalszych sukcesów!

Zabawa w teatr

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim scenka i pacynki, pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W ramach realizacji tematu Zabawa w teatr wykonaliśmy pacynki i improwizowaliśmy scenki teatralne.

Poznajemy literki

Bardzo lubimy poznawać nowe literki. Próbujemy też czytać i układać wyrazy z liter, które już poznaliśmy. Jednak najfajniejsze są zabawy, które jednocześnie nas uczą.

Pory roku

Poznaliśmy pory roku, miesiące, a także bawiliśmy się w meteorologów. Obserwowaliśmy pogodę i zapisywaliśmy ją na kartach obserwacji. Dowiedzieliśmy się również, jak działa termometr. Wiemy, kiedy zaczyna się wiosna, poszukiwaliśmy zwiastunów wiosny, a także robiliśmy Marzannę i wykonywaliśmy pracę plastyczną na kartkach pokrytych solą na temat „Wiosna wokół nas”.

8 Marca Dzień Kobiet

8 MARCA w Naszym Przedszkolu wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe obchodziły swoje święto.  W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom oraz zaśpiewali „Sto lat”. Nie obyło się bez słodkich upominków oraz małych podarunków dla wszystkich dzieci. Dziewczynki otrzymały również dyplomy „Małych Księżniczek”. Przedszkolaki wykonały także laurki dla swoich mam i cioć. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę. Tak minął kolejny miesiąc naszych przedszkolnych przygód . Czas spędzony w naszym przedszkolu wypełniony jest wieloma ciekawymi zajęciami. Poza zajęciami dydaktyczno – wychowawczymi przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych, muzycznych oraz zabawach na świeżym powietrzu. Najważniejsze, aby dzieci zdobywały wiedzę w przystępny dla nich sposób, jakim w tym wieku jest dobra zabawa.

Dzieci poznały nowe literki oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych i muzycznych. Oto niektóre z efektów Naszej pracy:

A to nasze piękne autoportety 🙂

Odbyła się także zabawa karnawałowa. Choć tegoroczna odbywała się w kameralnym gronie (każda grupa osobno) to i tak był to jeden z najbardziej kolorowych dni w Naszym przedszkolu. Świętowaliśmy również Walentynki oraz Dzień Dinozaura.

Nasze przedszkolaki poznały pory dnia, emocje, figury geometryczne oraz magiczne słowa, które będziemy często używać 🙂 

Przeprowadzaliśmy liczne eksperymenty, które wiele nas nauczyły.

Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach na sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu.

Pierwszy tydzień marca minął nam pod hasłem : „Muzyka wokół nas”. Uczestniczyliśmy w licznych zajęciach muzyczno – ruchowych. Poznaliśmy nazwy instrumentów muzycznych, dźwięki wysokie i niskie, lecz najwięcej radości sprawiło nam „malowanie muzyki”.  Wszyscy wspólnie utworzyliśmy piękne dzieło przy utworze Antonio Vivaldiego – „Cztery Pory Roku”.

Jednak najbardziej podobały nam się wspólne zabawy w naszej pięknej sali  

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

W dniu 26 stycznia br. Wójt Gminy Olsztyn podał do wiadomości terminy i kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Olsztyn w roku szkolny 2021/2022.

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Olsztyn oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kusiętach w zakładce Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022.

Wigilia klasowa

23.12.2020r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się Wigilia klasowa. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, wysłuchaliśmy życzeń Pana Dyrektora . Przy pięknie przystrojonym stole oraz w blasku świateł choinki złożyliśmy sobie życzenia, połamaliśmy się opłatkiem oraz śpiewaliśmy kolędy. W drugiej części naszej uroczystości odbyły się warsztaty z ozdabiania pierniczków oraz zajęcia plastyczno- techniczne: „ Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa”. Cały dzień upłynął w magicznej atmosferze świątecznej.

Wizyta Świętego Mikołaja w Oddziale Przedszkolnym

Dobry Święty Mikołaju,

Wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami.

Obdarz dzieci prezentami!”

W dniu 04.12.2020r. Oddział Przedszkolny w Kusiętach odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci bardzo mocno przeżywały to spotkanie. Święty Mikołaj zasiadł wygodnie na fotelu i przywitał się z Przedszkolakami. Dla każdego miał dużo ciepłych i miłych słów. Również i dzieci chętnie rozmawiały z gościem. Dodatkowo, „mali artyści” przygotowali niespodziankę dla swojego gościa- wierszyk i piosenkę świąteczną. W zamian Święty Mikołaj obdarował Przedszkolaki prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.

Wyniki konkursu powiatowego!

Serdecznie gratulujemy Anastazji Molenda z Oddziału Przedszkolnego zajęcia I miejsca w Powiatowym konkursie plastycznym pt. „ Niepełnosprawność oczami dziecka”. Ogromne gratulacje składamy również Marii Firlej i Łucji Dyńskiej z Oddziału Przedszkolnego, które w tym konkursie zdobyły wyróżnienia.

Duże brawa dla Was dziewczyny!
Życzymy Wam dalszych sukcesów na polu artystycznym!

Pasowanie na ucznia klasy I i Przedszkolaka

W naszej szkole w Kusiętach w dn. 30.10.2020r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I i wzorowego Przedszkolaka.

Wszyscy uczniowie klasy I jak i wychowankowie Grupy Przedszkolnej zaprezentowali się w bogatym repertuarze. Młodzi artyści zostali przygotowani pod kierunkiem p. I. Nocuń i p. P. Miklis. Dzieci w dobranych do tej niezwykłej uroczystości strojach wykonały piosenki połączone z układami taneczno- rytmicznymi oraz recytowały wierszyki tematycznie związane ze swoją uroczystością. Artyści wykorzystywali instrumenty perkusyjne, a co najważniejsze pozytywnie wykonali testy dydaktyczno – sprawnościowe.

Nasze święto uwiecznione zostało Pasowaniem przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kusiętach M. Żołędziewskiego. Dzieci otrzymały też liczne upominki od starszych kolegów i koleżanek ze szkoły, Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Rady Rodziców.

Uśmiechnięte pełne pozytywnych wrażeń ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Było to duże wydarzenie szkolne, które świętowaliśmy zachowując obowiązujące zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13.10.2020 r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwana Dniem Nauczyciela. Akademia została przygotowana pod kierunkiem Pani Moniki Muskalskiej – nauczycielki języka polskiego oraz Pani Renaty Łuszczyńskiej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Swoje talenty wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie przygotowując tematyczne widowisko artystyczne. Na zakończenie przemówił Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach Mariusz Żołędziewski, który nagrodził nauczycieli za trud i poświęcenie, które wkładają w wychowanie nowych pokoleń. Nagrodę Wójta za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymała Pani Magdalena Szewczyk – nauczyciel języka angielskiego. Dyrektor nagrodził również: Panią Iwonę Pasiekę, Pana Marcina Hurasa, Panią Annę Zębik, Panią Elżbietę Rutkowską, panią Annę Ślęzak, Panią Paulinę Miklis, Panią Elżbietę Kosińską, Panią Katarzynę Szczerbiak, Panią Anitę Michalik, Panią Justynę Gawron oraz Pana Zbigniewa Palę.

Życzymy wszystkim pracownikom oświaty sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności!

Dzień Chłopaka

30 września w Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły wszystkim solenizantom życzenia oraz zaśpiewały „Sto lat”. To był dzień pełen uśmiechów i tanecznych zabaw;) Przedszkolacy wykonali fikuśne krawaty z napisem: Super Chłopak, Super Dziewczynka. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz kolorową zabawkę.

Tak nam minął wrzesień w Przedszkolu!

W Oddziale Przedszkolnym we wrześniu, mimo, że na dworze już widać Jesień, było bardzo radośnie i kolorowo. Dzieci nawiązały pierwsze przyjaźnie, odbyły się spacery, zabawy z bańkami mydlanymi na boisku szkolnym oraz zabawy swobodne na placu zabaw. Uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych o jesieni, warsztatach plastycznych oraz warsztatach muzyczno- rytmicznych.

Humory dopisywały wszystkim Przedszkolakom !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

We wtorek 01.09.2020r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Na hali sportowej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach oficjalnie powitał wszystkich uczniów oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Kameralną akademię przygotowali Pan Marek Romański i Pani Iwona Nocuń. Podczas uroczystości przedstawiono historyczny zarys 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej jak i zaprezentowano uczniów klasy I. Po zakończeniu spotkania dzieci i uczniowie udali się do sal z wychowawcami .

W tym wyjątkowym dniu, na cały rok szkolny życzymy wszystkim pogody ducha i sukcesów w nauce.

Dyrektor i Wychowawcy klas.

Wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dyżurujących w okresie lipiec- sierpień 2020r.

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

W dniu 25.06.2020r. o godz. 15.30 na sali gimnastycznej w szkole Podstawowej w Kusiętach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla Oddziału Przedszkolnego. Ten rok był inny od poprzednich, ale nasi Przedszkolacy – „prawdziwe zuchy” poradziły sobie doskonale. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracyjni, jak również Rada Rodziców życzy Wam wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu na rozpoczęciu nowego 2020/2021 roku szkolnego.

Dla Przedszkolaków i Uczniów Szkoły Podstawowej w Kusiętach!

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci…
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Tobie sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Samych szczęśliwych chwil,  spełnienia wszystkich marzeń
oraz  samych sukcesów w życiu szkolnym i przedszkolnym
życzy Dyrekcja i  Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

P.S. Kochane dzieci oprócz najserdeczniejszych życzeń przesyłamy Wam również link z piosenką , która powinna rozweselić Wam  dzisiejszy dzień.

Dziękuję Ci Mamo 🙂

Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom Oddziału Przedszkolnego i klas I – III za włączenie się w przygotowanie prac związanych z najpiękniejszym świętem w roku – Dniem Mamy.  

                                                           Ewa Tomza i Danuta Pryczyńska

    Kochana Mamo!

Dziękuję Ci Mamo za życie,

Za wszystkie trudy, troski i starania,

Za wszystkie chwile beztroski i radości.

Za to, że wciąż kochasz mnie tak samo.

               Dziś daję Ci swoje serce z wdzięczności.

               Dziękuję Ci za Twą miłość,

               Za to, że zawsze stoisz przy mym boku,

               Za to, że światło dajesz mi w mroku.

Za to, że w tym tak trudnym dla nas czasie,

Uczysz mnie od nowa i pokazujesz mi,

Że może być piękniejszy świat.

Dziś  z głębi  dziecięcego serca –

                                               Dziękuję Ci Mamo!

GALERIA PRAC: 

Laurka dla Mamy

Portret mojej Mamy

Galeria prac

„Malarz paletą barw czystych i energetycznych”.

Maj to najpiękniejszy i najbardziej kolorowy miesiąc. Prace naszych dzieci również są różnorodne i tęczowe. Zobaczcie sami!

Dziękujemy za współpracę wychowawcom klas.

Zebrały:
P. Miklis , R. Łuszczyńska

Galeria prac : Oddział Przedszkolny i Edukacja Wczesnoszkolna ( kl. I-III)

Konkurs: Wspólne gotowanie z mamą albo tatą

Konkurs- wspólne gotowanie- PDF

Życzenia Świąteczne

Dzień Kobiet

W dniu 09.03.2020 r. w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Kobiet. Przedszkolaki dostały przepiękne słodkie upominki. Każdy chłopiec złożył swojej koleżance z grupy życzenia oraz głośno i wyraźnie zaśpiewał sto lat.

Wśród najmłodszych milusińskich nie brakowało uśmiechów na twarzach oraz uścisków. Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków wykonał przepiękny wiosenny kwiat dla najważniejszej kobiety w swoim życiu – mamusi.

Zabawa Karnawałowa

W dniu 24.02.2020 r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się klasowa zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach integracyjnych przygotowanych przez wychowawcę. Każdy z przedszkolaków miał za zadanie wykonać suknie balową z kolorowego kartonu i bibuły. O godz. 11.30 odbyła się dyskoteka karnawałowa, do której przyłączyli się uczniowie klas I-III.  Humor dopisywał wszystkim zebranym.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przepysznego, słodkiego poczęstunku naszym najmłodszym uczestnikom balu!

Wyjazd do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach

W dniu 19.02.2020 r. Oddział Przedszkolny oraz klasy I-IV pojechały do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach.  Celem naszej wycieczki była integracja dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu w okresie karnawału. Radości nie było końca. Trzy godziny zabawy minęły nam bardzo szybko. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieciaki bardzo chętnie korzystały również z mini pojazdów oraz dmuchanych  zamków. W przerwie między zabawami odbył się  słodki poczęstunek. Na koniec specjalnie dla naszych milusińskich odbyły się zabawy i tańce z animatorkami oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. 

Kolorowe karmniki

Na początku lutego wszystkie przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Wykonały przepiękne kolorowe karmniki, każdy inny ale jak niezwykle pomysłowy. W drugiej części dnia odbyły się zajęcia muzyczne. Każdy milusiński dostał do ręki własny instrument. Poznawaliśmy nazwy instrumentów oraz naśladowaliśmy rytmy pokazane przez nauczyciela.  Uśmiechy z twarzy  najmłodszych nie schodziły. To był dzień pełen wrażeń.

Słodkie urodziny

W miesiącu: styczeń obchodziliśmy urodziny Hani – dziewczynki uczęszczającej do Oddziału Przedszkolnego. Były tańce, życzenia, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dziewczynki. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały: „Sto lat” oraz uściskały Hanię. Pozytywnym emocjom nie było końca.  To był niezapomniany i wyjątkowy dzień dla naszej jubilatki.

Ptasia stołówka – karmnik dla ptaków

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. W styczniu dzięki zaangażowaniu Państwa Molenda w Przedszkolu pojawił się karmnik dla ptaków. Dzieci były przeszczęśliwe, każdy z naszych milusińskich nasypał pokarm do karmnika. Po feriach pojawi się on na podwórku szkolnym.

Dzień Babci i Dziadka

3 stycznia 2020 r. zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu jasełkowego zaprezentowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie złożyli  przepiękne,  serdeczne życzenia  oraz rozdali przygotowane wcześniej upominki. Atmosfera w szkole była pełna życzliwości i radości. Nie zabrakło wzruszeń oraz ciepłych słów.

SPEKTAKL  JASEŁKOWY „ANIELI SFRUNĘLI”

         Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka. W tym roku przygotowane zostały przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Renaty Łuszczyńskiej, p. Moniki Muskalskiej, p. Pauliny Miklis i p. Ewy Tomzy.

       W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie z klas I – VII, przedstawiając 20 grudnia 2019 r. spektakl jasełkowy pt. „Anieli sfrunęli”, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołków, aniołów, diabełków, kolędników oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które wypełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście z Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej  w Turowie, jak również przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenia Jeziorka Krasowego z Kusiąt.

       Po występie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Mariusz Żołędziewski, który złożył   wszystkim życzenia świąteczne  symbolicznie łamiąc się opłatkiem. Życzenia złożone zostały również przez zaproszonych gości, a w imieniu p. europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i p. poseł Lidii Burzyńskiej złożył przedstawiciel gabinetu poselskiego.

       Wspomniany spektakl jasełkowy zaprezentowano również 10 stycznia 2020 r. w Świetlicy Środowiskowej  w Przymiłowicach. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż spektakl wywarł duże wrażenie i wzruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
           

Spotkania przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze.                                                                                                                        Ewa Tomza, Paulina Miklis

Apel podsumowujący I półrocze

W dniu 19.12.2019 r. odbył się apel podsumowujący I półrocze.

Mówiliśmy o sukcesach uczniów całej szkoły, ale również o sukcesach tych najmłodszych milusińskich.

Pogratulowaliśmy jeszcze raz Anastazji Molenda, która zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „ Papierowy Świat” oraz zajęła III miejsce w powiatowym konkursie „Anioły i Pierniki”.

Pan Dyrektor oraz Pani Iwona Nocuń – nauczyciel bibliotekarz wręczyli nagrody książkowe i dyplomy dla przedszkolaków, którzy zdobyli miejsca w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym „Ulubiony Słodziak”.

W kategorii przedszkolaków :

– I miejsce  Łucja Dyńska,

– II miejsce  Nikodem Marczak,

– III miejsce  Maria Firlej,

– III miejsce Nikola Starczewska,

-III miejsce Hania Załogowska,

– III miejsce Anastazja Molenda.

Wszystkie prace były przepiękne!

Cieszymy się, że najmłodsze „nasze pociechy” chętnie, zawsze z uśmiechem na twarzach biorą udział w nowych projektach i odnoszą kolejne sukcesy.

Warsztaty edukacyjne: „ Z całej mocy STOP przemocy”

W dniu 12.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyły się warsztaty edukacyjne: „Z całej mocy STOP przemocy”.

Zajęcia poprowadził wokalista i basista: Piotr Cybułka, który „śpiewająco” przeprowadził przedszkolaków i uczniów przez tajniki życia w szkole bez używania przemocy i agresji w stosunku do rówieśników, ale też młodszych jak i starszych kolegów. Na zajęciach uczyliśmy się wyrażać swoje emocje, bycia ze sobą i wspólnego działania.

Zdaliśmy ten egzamin na medal, a przy okazji świetnie bawiliśmy się 🙂

Zapraszamy do obejrzenia krótkich nagrań ze spotkania 🙂

Mikołajki w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

W dniu 09.12.2019 r. Oddział Przedszkolny i klasy I –III udały się do Teatru im. Adama Mickiewicza na spektakl : „Kometa nad Doliną Muminków”.

Sztuka opowiadała o niesamowitych przygodach Muminka i Ryjka, którzy wyruszyli w podróż mającą na celu odnalezienie tajemniczego obserwatorium. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonywali przeszkody, aby w końcu zrealizować wyznaczony sobie plan.

Przedszkolaki oraz uczniowie z zaciekawieniem oglądali inscenizację. Największą niespodzianką było dla nich jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem, który hojnie obdarował wszystkich milusińskich.

Pełni niesamowitych przeżyć, naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły.

Kierownikiem wycieczki była: Pani Ewa Tomza. Opiekunami na tej wycieczce były: Pani Renata Łuszczyńska, Pani Paulina Miklis, Pani Anna Ślęzak.  

Sukces w konkursie powiatowym „Anioły i Pierniki”

Z radością informujemy, że Anastazja Molenda uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Kusiętach zajęła III miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Anioły i Pierniki w Kłomnicach.

Ogromne brawa dla Ciebie Anastazjo!

Życzymy Ci dalszych sukcesów na polu artystycznym 😉

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2019 r. w Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Każde dziecko przyszło na zajęcia ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, robiły sobie zdjęcia w misiowej foto-budce, wykonały prace plastyczno – techniczne (czapeczki misiowe oraz papierowe figurki na biurko).

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Sukces w konkursie wojewódzkim „Papierowy Świat”

Miło nam jest poinformować, że Anastazja Molenda uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Kusiętach  zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Papierowy Świat”.

Gratulujemy jeszcze raz  i życzymy dalszych sukcesów!

Apel Niepodległości

W dniu 08.11.2019 r. Oddział Przedszkolny uczestniczył w „ Apelu Niepodległości”  oraz w II edycji bicia rekordu pod hasłem „ Rekord dla Niepodległej” . Tym samym najmłodsze zuchy włączyły się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  w śpiewaniu Hymnu  Państwowego w całości.

Dentobus w Szkole Podstawowej w Kusiętach

W dniu 05.11.2019 r. do Szkoły Podstawowej w Kusiętach przyjechał Dentobus. W nowocześnie wyposażonym,  mobilnym gabinecie stomatologicznym przeprowadzane były badania jamy ustnej  oraz oceniany stan uzębienia.

Pamiętajmy!  Zdrowe zęby są ważne dla każdego. Ich dobry stan daje komfort życia i funkcjonowania z innymi ludźmi.

Głośne czytanie ze Słodziakami

04.11.2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w Dniu Głośnego Czytania ze Słodziakami zorganizowanego przez nauczyciela bibliotekarza – p. Iwonę Nocuń.

      Wszyscy przybyli na spotkanie ze swoimi ulubionymi poduszkami i pluszakami. Słuchali z uwagą fragmentów książki „Gang Słodziaków” czytanych prze chętnych uczniów z kl. I-III. Chętne Przedszkolaki popisywały się znajomością poznanych literek.

Ogłoszono również konkurs plastyczno – techniczny pt. „Ulubiony Słodziak”  wykonany w formie przestrzennej. Przewidziane są ciekawe nagrody.

       Spotkanie miało na celu zachęcenie dzieci do systematycznego czytania. Pełni ono niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Pamiętajmy o tym!

Wizyta w Urzędzie Pocztowym w Olsztynie

W dniu 24.10.2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I pojechały  autobusem komunikacji miejskiej do Olsztyna.

Celem wycieczki było: zwiedzenie Urzędu Pocztowego w Olsztynie, poznanie obowiązków osób pracujących w tym miejscu. Dzieci poznały różne tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.

Wycieczka była bardzo interesująca. Po części edukacyjnej dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na plac zabaw w Olsztynie.

Wyjście na Miejsce Straceń

Pod koniec października Oddział Przedszkolny i klasa I udały się na Miejsce Straceń w celu uczczenia pamięci osób bliskich, które zapisały się w historii gminy Olsztyn.

Dzieci w ciszy zapaliły znicze, wysłuchały informacji dotyczących ofiar II wojny światowej , a także miały możliwość zobaczenia Drogi Krzyżowej, którą stanowi czternaście oryginalnych, lipowych płaskorzeźb wykonanych przez artystów Danutę i  Jana Wewiór. 

Tym samym Szkoła Podstawowa w Kusiętach przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Szkoła pamięta”.

Ślubowanie Pierwszoklasistów i  pasowanie Przedszkolaków

We wtorek 15.10.2019 r. odbyła się Uroczystość pasowania na ucznia klasy I i wzorowego przedszkolaka Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Gminnego Przedszkola w Olsztynie pani Bożena Klecha, wychowawczynie pracujące w Gminnym Przedszkolu w Olsztynie pani Monika Małyska i pani Monika Pietrzak, wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 pani Teresa Firek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach Mariusz Żołędziewski, nauczycielka języka angielskiego pani Magdalena Szewczyk, wychowawczynie klasy II i III pani Ewa Tomza i pani Iwona Nocuń wraz z uczniami oraz rodzice pierwszoklasistów i przedszkolaków.

Podczas występu artystycznego zaprezentowano umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem było złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów i pasowanie przedszkolaków przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kusiętach. Zostały wręczone także legitymacje, dyplomy oraz  słodkie upominki.

Po oficjalnej części na hali sportowej zaproszeni goście oraz społeczność szkolna została zaproszona na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wykonano pamiątkowe zdjęcia jak również wpisy do kroniki.

„Dzień Chłopaka”

W dniu 02.10.2019r. z okazji „Dnia Chłopaka” Oddział Przedszkolny, klasa I i klasa II udały się do sali zabaw „Hula Kula” w Rędzinach.   Tam zabawa była wyśmienita! Dzieci bawiły się w suchych basenach z piłeczkami, przemierzały labirynty, zjeżdżały ze zjeżdżalni, skakały na dmuchańcach. 

Specjalnie dla nas został przygotowany słodki poczęstunek i frytki. Zmęczeni, ale szczęśliwi około godziny 12.15 wróciliśmy do Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 23. 09. 2019 r. w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy wyjątkowy dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Po drugim śniadaniu była okazja do wspólnych zabaw w salach. Dzieci brały udział w różnych zabawach integracyjnych, sportowych i  ruchowych. Atrakcją dnia było budowanie zamku z dużych klocków, łapanie baniek mydlanych, balony oraz dyplomy dla wszystkich przedszkolaków.

Zwieńczeniem tego niesamowitego wydarzenia było ognisko nad Jeziorkiem Krasowym w Kusiętach przygotowane przez rodziców . Zabawa była wyśmienita!

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc!

Ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata”

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Odpowiedź brzmi: MOŻNA.

W dniu 20. 09. 2019 r. Oddział Przedszkolny włączył się do ogólnopolskiej akcji „ Sprzątania Świata”.  Celem tego rodzaju zajęć jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Przedszkolaki wraz z wychowawcą  sprzątali teren wokół szkoły : boisko szkolne, plac zabaw, parking szkolny. Wyposażeni w worki i rękawiczki pracowaliśmy bardzo solidnie!

Taka akcja jest dowodem, że potrafimy wspólnie działać!

Drugie śniadania w stołówce szkolnej

Od dnia 03.09 codziennie o godzinie 10.00 Oddział Przedszkolny  spożywa drugie śniadanie w nowo powstałej stołówce szkolnej.  Każdy przedszkolak otrzymuje do posiłku ciepłą herbatkę.

Bezpieczna  droga do domu i szkoły

W dniu 05.09.2019 r. Oddział Przedszkolny oraz klasy I –III udały się na spacer dotyczący bezpieczeństwa na drodze. W trakcie wyjścia przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz sygnalizację świetlną. Podczas spaceru przedszkolacy i uczniowie nie tylko doskonalili umiejętność przechodzenia przez jezdnię, ale również poznawali znaczenie wielu znaków drogowych.

Zwieńczeniem wyjścia były swobodne zabawy na placu zabaw przy Straży Pożarnej w Kusiętach. Zmęczone lecz bardzo zadowolone  dzieci wróciły do szkoły, mając w sercach zalążek ostrożności.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 02.09.2019 r. o godz. 9.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Kusiętach.

Wszystkich uczniów i przedszkolaków powitał pan  dyrektor szkoły  Mariusz Żołędziewski oraz radny Kusiąt pan Marcin Poch. 

Podczas uroczystości przypomnieliśmy 80 rocznicę II wojny światowej. Klasa I oraz Oddział Przedszkolny zaprezentowali wierszyki, piosenki oraz zabawę ruchową – „ Głowa, ramiona, kolana, pięty”. Starsze uczennice przygotowały dwa układy taneczne oraz zaśpiewały  piosenki pt.: „ Jesienny deszcz” oraz  „ Kolorowe jarmarki”.

W tym dniu odbyło się także ślubowanie klas I. Oficjalnie pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, a ich popisy artystyczne spotkały się z ciepłym przyjęciem. Wszyscy podziękowaliśmy gromkimi brawami za przepiękny występ, a uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.

Akademię przygotowała: klasa I, przedstawiciele Oddziału Przedszkolnego oraz przedstawiciele klasy VI pod kierunkiem p. R. Łuszczyńskiej, P. Miklis oraz
B. Mermer .

Zakończenie roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 19. 06. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Przedszkolacy wysłuchali akademii przygotowanej przez klasę VIII i III gimnazjum oraz otrzymali kolorowe dyplomy.

Dużą niespodzianką dla naszych milusińskich były książki – Bajki dla młodszych dzieci, słowniki ortograficzne dla starszaków, złote medale, karty – „Wesołe zwierzaki” oraz puzzle.

Był to wyjątkowy dzień! 🙂

Do zobaczenia we wrześniu!

Międzyszkolny XVI Konkurs Plastyczny pt. „ Wiosna w lesie”

W dniu 14.06. 2019r. o godz. 9.30 Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Złoty Potok zorganizowało uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom  XVI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „ Wiosna w lesie”.

  W kategorii Oddziałów Przedszkolnych:

-1 miejsce zajął Dawid Hadryś,

– 2 miejsce zajęła Hanna Dyńska

 Cieszymy się i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Przedszkolacy godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli tak zaszczytne miejsca.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
                                                                                                                                   

Wycieczka do Żarek i Leśniowa

       Dn. 10.06. 2019r. zorganizowana została wycieczka do Żarek i Leśniowa.  Uczestnikami wycieczki były dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I.

     Program obejmował zajęcia w Manufakturze Słodyczy „Hokus Pokus” w Żarkach oraz warsztaty pizzy w Przystań Leśniowie.

      Wycieczkę nasi milusińscy rozpoczęli od wyrobu słodkości w „Hokus Pokus”. Każdy uczestnik obserwował proces wyrabiania masy na lizaki. Następnie dzieci z przedszkola i klasy I miały za zadanie z gotowej masy uformować dla siebie lizaka, którego mogły zabrać do domu. Mieliśmy również słodką przyjemność skosztowania ciepłych karmelków.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki były warsztaty robienia pizzy – propozycja dla łasuchów. Każde z dzieci z kucharzem „Przystani” formowało mini pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Po upieczeniu pizzy mieliśmy „ucztę dla podniebienia”.  Kulinarne warsztaty wszystkim się bardzo podobały.

    Ten wyjazd  dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń z pobytu w miejscach, które uwielbiają dzieci i dorośli również.

                               Organizatorzy wycieczki  i opiekunowie:

p. Paulina Miklis i p.Ewa Tomza

WYJAZD DO GMINNEJ BIBLIOTEKI W OLSZTYNIE

W dniu 06. 06. 2019 r. Oddział Przedszkolny oraz klasa I wraz z wychowawcami: Pauliną Miklis oraz Ewą Tomzą pojechały autobusem komunikacji miejskiej do Olsztyna. 

Dla wielu z nich była to pierwsza w życiu wizyta w bibliotece. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie  z Dyrektorką Gminnej Biblioteki, Panią Anną Nocuń, przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów.  Żegnając się  dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami!

Po zajęciach czytelniczo- edukacyjnych udaliśmy się do „Consonni” na słodki i przepyszny deser lodowy. Wycieczka  zakończyła się zabawami swobodnymi na placu zabaw.

Przedszkolacy oraz uczniowie klasy I pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z  uśmiechem na twarzach 🙂

DZIEŃ DZIECKA

Dzień dziecka  to święto, na które czeka się cały rok. My to ważne wydarzenie obchodziliśmy  31. 05. 2019 r. w doskonałych humorach.

Dzieci dostały prezenty: kolorowe piłki oraz mnóstwo słodkości. Były zabawy  z wychowawcą na hali sportowej oraz wyjście na plac zabaw.

To był dzień pełen atrakcji oraz niespodzianek!

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW NA SZKOLNYM FESTYNIE RODZINNYM W KUSIĘTACH

W dniu 25. 05. 2019 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego podczas Festynu Rodzinnego w Kusiętach zaprezentowały  wierszyki  dla Mamy i Taty, piosenki: „Będę Mamo Twoim słonkiem” , „ Mój Tata”. Dodatkowo wykonały trzy utwory w j. angielskim: I’ve got a plane,  Numbers,  Colours.  Dopełnieniem występu był układ taneczny: „Zielona Polana”.

Zapraszamy do fotorelacji!

ZAJĘCIA NA TABLICY INTERAKTYWNEJ DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE

Na początku maja przedszkolacy uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znaków drogowych.  Zajęcia prowadzone były przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kusiętach Mariusza Żołędziowskiego. Dzieci z zaciekawieniem  oglądały  prezentacje multimedialną oraz  film  o ruchu drogowym. Teraz już wszyscy wiedzą jak należy prawidłowo poruszać się po drodze zarówno pieszo jak i rowerem!

Dziękujemy za ciekawą lekcję bezpieczeństwa!

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI  „JESTEM BEZPIECZNY” – MSTÓW 2019 r.

          Dn. 09. 05. 2019 r. w Mstowie odbył się II Powiatowy Konkurs wiedzy i umiejętności „Jestem bezpieczny”. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie i Urząd Gminy w Mstowie.                                                                      

      UCZNIOWIE  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  KUSIĘTACH  ZAJĘLI  NASTĘPUJĄCE MIEJSCA.

     W kategorii przedszkoli I miejsce zajęli: Hanna Dyńska, Dawid Hadryś, Alan Sieradzki

– do konkursu przygotowywali: Dyrektor szkoły Mariusz Żołędziewski, p. Iwona Pasieka  i wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Paulina Miklis.

Gratulujemy zaszczytnych miejsc 🙂 !

Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów oraz motywacji w pogłębianiu wiedzy i umiejętności o bezpieczeństwie w miejscach, w których przebywają dzieci i ludzie dorośli.

Wyniki konkursu: „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”

Kategoria: Oddziały Przedszkolne.

I miejsce Nicola Benduch – Szkoła Podstawowa w Turowie

I miejsce Hania Dyńska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Maja Kałuża – „Małe Przedszkole” w Turowie

II miejsce Lena Hadryś – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Bartłomiej Rozpondek – Szkoła Podstawowa w Turowie

III miejsce Anastazja Molenda- Szkoła Podstawowa w Kusiętach

Kategoria: Klasy I – III

I miejsce Małgorzata Dróżdż – Szkoła Podstawowa w Zrębicach

I miejsce Lena Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Maja Czajkowska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Dominika Gawron – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Piotr Czyż- Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce  Kamil Romański – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Maja Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

Kategoria: Klasy IV- VIII

I miejsce Klaudiusz Patyk – Szkoła Podstawowa w Turowie

I miejsce Patrycja Muś – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Kacper Radziejewski – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

II miejsce Zuzanna Dyńska – Szkoła Podstawowa w Kusiętach

III miejsce Maja Klimek – Szkoła Podstawowa w Zrębicach

III miejsce Maja Komasińska – Szkoła Podstawowa w Turowie

III miejsce Natalia Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa w Kusietach

Pozostałe osoby, które wykonały prace na  konkurs otrzymują WYRÓŻNIENIA. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie ozdób oraz kreatywność.

Rozdanie upominków oraz dyplomów odbędzie się 25. 05. 2019 r. podczas Festynu w Szkole Podstawowej w Kusiętach o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Wyjście na plac zabaw przy OSP w Kusiętach

W ostatnim tygodniu kwietnia udaliśmy się na plac zabaw przy Straży Pożarnej w Kusiętach. Pogoda była przepiękna, a przedszkolaki nie mogły się doczekać wyjścia.

Pamiętajmy: Zdrowa i bezpieczna zabawa to warunek szczęśliwego dzieciństwa!

Przygotowania do Świąt w Oddziale Przedszkolnym

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju oraz naszej rodzimej kultury. Wspólnie z Panią sadzili rzeżuchę, robili kartki świąteczne, kurczaki wielkanocne oraz jajka styropianowe, które ozdabiali cekinami, piórkami oraz różnokolorowymi wstążeczkami. Zachwytów i śmiechu było co nie miara!!!

Finalistka Powiatowego Konkursu Plastycznego
„ Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”

Serdecznie gratulujemy Lenie Hadryś uczęszczającej do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kusiętach zajęcia w I kategorii: Przedszkola –  I miejsca w  Powiatowym Konkursie Plastycznym pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego,  Śląskiego Kuratorium Oświaty  – Delegatura w Częstochowie i Wójta Gminy Poczesna.

Jeszcze raz ogromne brawa dla Ciebie Lenko! Życzymy Ci dalszych sukcesów!

Udział Hanny Dyńskiej w Gminnym Konkursie Piosenki Przedszkolnej

Dnia 7 kwietnia 2019 r. Hania Dyńska wystąpiła w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie podczas XXIX Konkursu Piosenki Przedszkolnej prezentując piosenkę „ Maszeruje wiosna”.   Dziewczynka zaśpiewała przepięknie . Jesteśmy dumni z tak utalentowanych przedszkolaków, które chcą reprezentować naszą szkołę na konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich.

Hania otrzymała dyplom za udział oraz książkę z płytami do karaoke.

Serdecznie gratulujemy odwagi i życzymy Hani dalszych sukcesów!

Finalistka III Powiatowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej
„ Muzyczny Start”.

We wtorek 02.04.2019r. Hanna Dyńska uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Kusiętach zajęła II miejsce w III Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Kłomnicach. Dziewczynka zaprezentowała znakomity kunszt wokalny w piosence o wiośnie. Nagrodzona została gromkimi brawami. Do konkursu Hanię przygotowała wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego Paulina Miklis.

Powiatowy Festiwal w Kłomnicach cieszy się niezwykłą popularnością w powiecie częstochowskim. W jury konkursu zasiadła m.in. Violetta Ojrzyńska- instruktorka śpiewu , dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, trenerka dwóch finalistów  programu muzycznego TVP 2 -„The Voice Kids”.  Hani jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Najpiękniejsza Odoba Wielkanocna

Regulamin konkursu Gminy Olsztyn

1.Organizator:

Szkoła Podstawowa w Kusiętach

ul. Kusięta 208, 42-256 Kusięta, tel. (34) 328 50 36, e-mail: spkusieta.sekretariat@wp.pl

2.Cele konkursu:

-propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi,

–  poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,

–  kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie

  • Konkurs przeznaczony jest  dla Przedszkoli lub Oddziałów Przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VIII.
  • Prace będą oceniane w 3 kategoriach: Przedszkola lub Oddziały Przedszkolne,  klasy I-III, klasy  IV-VIII.
  • Praca konkursowa ma być pracą przestrzenną, wykonaną dowolną techniką plastyczną.
  • Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę. Każda szkoła lub przedszkole może zgłosić maksymalnie 3 prace z danej grupy wiekowej.
  • Prosimy o zamieszczenie metryczki na odwrocie  każdej pracy zgłoszonej do konkursu. Dane do metryczki to:

– imię i nazwisko dziecka/ ucznia, klasa, nazwa, adres szkoły/przedszkola, telefon, imię i nazwisko wychowawcy.

Do każdej pracy musi być dołączone oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie i przetwarzaniu danych osobowych ( załącznik1).

4. Zasady oceny prac konkursowych.

  • Zgodność pracy z tematem.
  • Pomysłowość, oryginalność.
  • Samodzielny wkład pracy.

5. Termin składania prac.

 Termin składania prac upływa 15 kwietnia 2019 roku. Prace należy  dostarczyć osobiście do organizatorów lub do sekretariatu Szkoły Podstawowej  w Kusiętach.

6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w 16 kwietnia 2019 roku ( wtorek). Szkoły/ Przedszkola  zostaną poinformowane o wynikach konkursu drogą elektroniczną.  Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu w Szkole Podstawowej w Kusiętach dnia: 25 maja 2019r. o godz. 16.00.

7. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora.

8. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych.

Konkurs organizowany przez: Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Kusiętach.

Załącznik 1- Zgoda

Spacerujemy po Kusiętach

Świeże powietrze oraz ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Propagujemy powyższe postulaty, dlatego co tydzień w czwartek wychodzimy na spacer przeplatany zabawami oraz grami zespołowymi na świeżym powietrzu.

Pamiętajmy: SPORT TO ZDROWIE!

2 miejsce Oddziału Przedszkolnego w szkolnym konkursie „ Mam Talent”        

Dnia 21. 03. 2019r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach odbył się konkurs
 „ Mam Talent”. Każda klasa prezentowała swoje umiejętności na forum całej szkoły. Jako pierwsi wystąpili  przedszkolacy. Hania wykonała na keyboardzie
„Melodie Francuską” oraz zaśpiewała piosenkę  „Maszeruje wiosna”. Krystian i Alan zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.  Przygotowali wierszyk  E.Stadtmüller pt. „Pokaż, pokaż marcu co tam mieszasz w garncu”. Wszystkie dzieci z Oddziału Przedszkolnego nie tylko pięknie wyglądały, ale równie mocno kibicowały  i  trzymały kciuki za swoich kolegów i koleżanki z grupy przedszkolnej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wycieczka do Castoramy

Dnia 20.03 Oddział Przedszkolny i klasa I wzięły udział w warsztatach „Majsterkowo” w Castoramie . Dzieci własnoręcznie  z wielkim zapałem i starannością wykonywały drewniane ciuchcie. Zdolni majsterkowicze, z niewielką pomocą Pań i Rodziców świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Obróbka papierem ściernym drewnianych elementów oraz dopasowywanie i sklejanie klocków nie było zadaniem prostym. Dlatego też efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji. Dzieci zabrały swoje ozdobione ciuchcie do domu. Wyjazd był bardzo udany, praktyczny i pouczający.

Paulina Miklis

Przygotowania do Pierwszego Dnia Wiosny

Marzano, Marzanno ty zimowa Panno, ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy…”

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Oddział Przedszkolny w Kusiętach pracowicie przygotowywał się do tego ważnego wydarzenia. Od poniedziałku powstawały przepiękne prace plastyczne :„ Białe przebiśniegi”. Na zajęciach mówiliśmy o pierwszych oznakach wiosny w przyrodzie, ale też wykonaliśmy tradycyjną Marzannę. Dzieci uwielbiają prace w grupie. Dlatego mimo dużego wysiłku i zaangażowania najmłodszych, bawiliśmy się wyśmienicie.

A oto efekty naszej pracy…

Tłusty czwartek w Oddziale Przedszkolnym

Na ostatni dzień  lutego tego roku przypada Tłusty czwartek. Aby tradycji stało się zadość, wszyscy uczniowie oraz Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi szkoły, zostali poczęstowani tradycyjnym pączkiem z marmoladą.

Słodką niespodziankę przygotowali: Pan Dyrektor Mariusz Żołędziewski, uczennice Wiktoria Poch i Oliwia Woszczyna z Samorządu szkolnego  oraz Rada Rodziców, która sfinansowała zakup pączków.  

Uśmiech na dziecięcych i nie tylko dziecięcych 🙂 twarzach utwierdził nas w przekonaniu, że niespodzianka była słodka i przyniosła wszystkim wiele radości.

Za pomoc w organizacji wszystkim bardzo dziękujemy.

Ciekawe zajęcia z tablicą interaktywną

W czwartek 28.02.2019r. Oddział Przedszkolny wraz z wychowawcą w sali nr 20 uczestniczył w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na początku obejrzeliśmy dwa krótkie filmy edukacyjne: „Jak powstają monety” oraz „Oznaki wiosny”. Następnie każdy z przedszkolaków dorysowywał swój pomysł do pracy twórczej: „ Słoneczny dzień na naszym wiejskim podwórku”. Dla dzieci największą radością była możliwość malowania palcami po tablicy interaktywnej. Jestem dumna ze starszaków, którzy zawsze spisują się na medal, ale chciałabym wyróżnić również najmłodszych przedszkolaków, którzy z ogromną ochotą czekali na swoją kolej i z zaangażowaniem malowali poszczególne elementy naszego wspólnego dzieła. Zobaczcie poniżej efekty naszej pracy.      

Spacer nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach

W ostatnim tygodniu lutego wybraliśmy się z Oddziałem przedszkolnym na spacer  nad Jeziorko Krasowe w Kusiętach. Poznaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i przejazd kolejowy. Korzystaliśmy w pełni ze słonecznej pogody, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę.  Na miejscu dzieci wspólnie z wychowawcą  poćwiczyły oraz pobawiły się.   Spacer był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.   Naładowani pozytywną energią, choć zmęczeni wróciliśmy do sali. Prosimy o więcej takich słonecznych i ciepłych dni!  

Projekt pieniądze

W tym tygodniu w oddziale przedszkolnym mówiliśmy o  monetach i banknotach. Wykonaliśmy wspólny projekt, który utwierdził nas w przekonaniu, że należy oszczędzać i zbierać pieniążki.  Dowiedzieliśmy się, że aby nie zgubić pieniążków, należy je odłożyć w bezpieczne miejsce, którym jest skarbonka. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami na twarzy i zaciekawieniem przeliczały  banknoty i monety, poznały literę W oraz znaki: =,>,<. Mimo tak dużej pracy udało nam się znaleźć też sporo czasu na zabawę. Bawiliśmy się w „Pająka i muszki”,  „Baloniku nasz malutki…”, „ Ptaszki do gniazd”.  Ponadto poznaliśmy układ taneczny: „Zielona polana” oraz piosenkę: „ Maszeruje wiosna”. Na zajęciach było super!

Nauka poprzez zabawę na zajęciach w Oddziale Przedszkolnym

Na zajęciach przedszkolnych w pierwszym tygodniu lutego było bardzo wesoło. Wykonywaliśmy z przedszkolakami maski karnawałowe, przygotowując się na bal  oraz portrety walentynkowe  dla rodziców.

W tym tygodniu rozmawialiśmy na temat bajek i baśni, uczyliśmy się wierszyka o siedmiu dniach tygodniach oraz poznawaliśmy literkę G.

Ale nie samą nauką człowiek żyje…. Była też gimnastyka poranna, zajęcia muzyczne, zabawy ruchowe oraz zabawy swobodne w kąciku zabaw: układanie jak największej wieży  oraz pojazdu z klocków lego. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie przy okazji rozwijając uzdolnienia przedszkolaków.

Dzieci z uśmiechem na twarzach rozmawiały o strojach karnawałowych i z zniecierpliwieniem odliczały dni do Balu Karnawałowego. Wiedziały, że czeka nas wyśmienita zabawa!

Bal Karnawałowy

W piątek 08.02.2019 r. w Szkole Podstawowej w Kusiętach o godz. 15.30 zorganizowano Bal Karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – III.

W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, wampirów, księżniczek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

Bal poprowadziła wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego przy pomocy nauczycieli oraz rodziców. Nikt się nie nudził! Wszyscy z ochotą włączyli się do wspólnej zabawy w rytm takich melodii jak: „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Woogie Boogie”, „Karnawałowy Bal” . Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w prezentacji strojów karnawałowych oraz  w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

W zabawie karnawałowej uczestniczyli również goście, którzy przybyli wraz z rodzicami obejrzeć szkołę oraz Oddział Przedszkolny.  Po tanecznych szaleństwach wszyscy udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w świetlicy i sali nr 7. Zabawa udała się wyśmienicie, czego rezultatem był uśmiech i radość malujący się na twarzy każdego przedszkolaka.

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

Piękna sala przedszkolna w Szkole Podstawowej w Kusiętach

W Oddziale Przedszkolnym w Kusiętach znajduje się piękna sala przedszkolna, w której przebywają, bawią się i uczą nasi najmłodsi milusińscy.

Podczas ferii wspólnie z rodzicami z Oddziału Przedszkolnego wymieniliśmy stoliki i krzesła, zawiesiliśmy gazetki, duża tablicę do pisania kredą, przestawiliśmy rozmieszczenie niektórych mebli.

Dzięki wsparciu miejscowej społeczności, Stowarzyszenia „Wokół Jeziorka Krasowego” w Kusiętach, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Pani sołtys Gabrieli Klimek wraz z Radą Sołecką w Kusiętach wyposażyliśmy salę w nowe klocki, dwie tablice dla dzieci, teatrzyk kukiełkowy, wiele gier i układanek edukacyjnych, maskotek, lalek oraz samochodów.  Sala jest ozdobiona dekoracją zgodną z  aktualnie panującą porą roku. W sali jest kolorowo i przytulnie.

Dodatkowo przedszkolacy  mają do  swojej dyspozycji szatnię, świetlicę, na której odbywa się  gimnastyka poranna oraz salę nr 20 gdzie wspólnie z wychowawcą uczą się nowych piosenek przy akompaniamencie instrumentu.  

Jeszcze raz serdecznie  dziękujemy  za wsparcie i udzieloną pomoc !