SZKOŁA NASZYCH MARZEŃ

W Szkole Podstawowej w Kusiętach z inicjatywy Dyrektora Szkoły Mariusza Żołędziewskiego przeprowadzono remont byłej świetlicy szkolnej, która została przeznaczona do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pomocy dydaktycznych. W sali będą odbywały się zajęcia z : rytmiki, logorytmiki, taneczne, wychowania fizycznego, zajęcia świetlicowe w zakresie aktywności ruchowej oraz inne, nietypowe.

Remont sali objął gipsowanie i malowanie sufitu oraz ścian w przyjazne, przyjemne i wesołe kolory. Odrestaurowano stary parkiet, który teraz pokazuje jak podłoga parkietowa może pięknie wyglądać i być przyjazna dla otoczenia. Sala została ozdobiona kolorowymi rysunkami, a na jednej ze ścian zawisły ogromne lustra 10 m², które stwarzają możliwość prowadzenia w tym miejscu nietypowych i nowoczesnych zajęć.

Najpiękniejsza sala w Gminie Olsztyn została wyposażona w nowoczesny, 75 calowy monitor/telewizor, który ma na celu wspomaganie różnych, ciekawych zajęć poprzez aktywne używanie programów audiowizualnych.

Przeprowadzony remont sali zapewni naszym uczniom bardzo dobre warunki do spędzania tu czasu przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym, a także miłym otoczeniu, stworzy warunki do wypoczynku, relaksu i zabawy.

Nasza nowoczesna sala jest ponadczasowa, przyjazna dziecku, w której spotka się z atmosferą życzliwości i zainteresowania, współpracy i zrozumienia. Jest tu wesoło, kolorowo i nie ma miejsca na nudę. A wszystko to dzięki staraniom Dyrektora Szkoły pana mgr Mariusza Żołędziewskiego przy wspomaganiu nauczycieli i pracowników Szkoły oraz rodziców naszych uczniów, Pani Jolanty Czajkowskiej – autorki ręcznie malowanych rysunków na ścianie, Pana Artura Piątkowskiego, Państwa Pauliny i Marcina Mermerów oraz Radnego Gminy Olsztyn Pana Marcina Pocha, którzy wielkim zaangażowaniem i własną pracą przyczynili się do ulepszenia tego miejsca, za co serdecznie dziękujemy. Cały remont i wyposażenie wykonano nakładem około 15 000 zł.

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Kusiętach, poprzez zaangażowanie się Dyrektora Szkoły Mariusza Żołędziewskiego i nauczyciela informatyki Pana Marcina Hurasa, wygrała konkurs organizowanym przez „OSE – NASK – nowe wyzwania” mobilną pracownię komputerową w I edycji składającą się z 16 laptopów i specjalnej szafy oraz 25 tabletów z dostępem do Internetu w II edycji.

Dzięki wspólnej pracy wszystkich, którym leży na sercu dobro Szkoły Podstawowej w Kusiętach powstają takie perełki i docelowo Szkoła Naszych Marzeń.

Dziękujemy 🙂