„Cicha noc, święta noc, jakiż w Tobie Dziecię dzisiaj cud”

         W piątek 21 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Kusiętach zorganizowano szereg atrakcji związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystości rozpoczęły się od Kiermaszu świątecznego zorganizowanego przez Radę Rodziców. Można było nabyć m.in. piękne prace konkursowe, ozdoby świąteczne jak i słodkości, które z całą pewnością sprawdziły się jako upominki dla najbliższych.

Uczniowie naszej szkoły wraz z paniami Renatą Łuszczyńską i Bernadettą Mermer przygotowali Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym przepięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory instrumentalne i wokalne.

Główną atrakcję wieczoru poświęconego tradycjom Świąt Bożego Narodzenia stanowiły Jasełka przygotowane przez panie Danutę Pryczyńską i Ewę Tomzę oraz uczniów. Spektakl wzbudził, jak co roku, duże zainteresowanie wśród mieszkańców jak i zaproszonych gości oraz dostarczył wiele emocji i licznych wzruszeń. Widownia podziękowała za nie naszym artystom długimi owacjami na stojąco.

Do tych podziękowań dołączyli się zaproszeni goście: Radna Powiatu częstochowskiego pani Danuta Tomza, Radni Gminy Olsztyn Marek Romański i Marcin Poch, w imieniu którego przybyła jego żona, pani Ilona Poch, pani Sołtys Gabriela Klimek wraz z przewodniczącym Rady Sołeckiej panem Mirosławem Tomalskim, Zarząd Stowarzyszenia Wokół Jeziorka Krasowego panie: Jolanta Derus, Anna Somolich i Monika Gawron, Zarząd OSP w Kusiętach: panowie Krzysztof Dobosz oraz Adam Mermer oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Kulińska. Wraz z podziękowaniami i życzeniami wymienieni wyżej goście przekazali liczne prezenty dla Szkoły Podstawowej w Kusiętach i słodkie upominki dla jej uczniów. Gośćmi naszej społeczności szkolnej byli również podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Turowa wraz z opiekunami, dziękujemy im za przybycie.

Podczas wieczoru pełnego wzruszeń nastąpiło również ogłoszenie wyników Konkursu świątecznego zorganizowanego przez Radę Rodziców. Zwycięzcami na najpiękniejszą ozdobę świąteczną została Lenka Piątkowska z mamą Martą za wykonanie świątecznych Skrzatów. Zaś w kategorii ciasteczek świątecznych jednogłośnie zwycięzcami zostali Kacper Radziejewski wraz z mamą Sylwią i babcią Różą. Należy jednak podkreślić, że wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs były przepiękne i absolutnie wyjątkowe i wszystkim uczestnikom należą się ogromne podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w ich wykonanie. Jesteście WIELCY 🙂

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tego świątecznego spotkania oraz mieszkańcom i gościom za liczną obecność.

Życzymy jednocześnie, aby te refleksje i wzruszenia pozostały z nami jak najdłużej 🙂

 

 

Jasełka
Życzenia i prezenty od Zarządu Stowarzyszenia Wokół Jeziorka Krasowego oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej w Kusiętach
Festiwal kolęd
Kiermasz świąteczny
Zwycięskie ciasteczka w Konkursie świątecznym
Zwycięskie ozdoby w Konkursie świątecznym

 

Więcej zdjęć w Galerii- Jasełka 2018