POZNAJEMY HISTORIĘ REGIONU ZAMEK W MIROWIE I ZAMEK W BOBOLICACH

27 maja 2019roku uczniowie klasy 3, 4 6 uczestniczyli w wycieczce zorganizowaną przez Panią Elżbietę Rutkowską przy pomocy Pani Iwony Woszczyny i Pani Renaty Łuszczyńskiej.

                Cudowna wycieczka do dwóch warowni Kazimierza Wielkiego. Oba zamki znajdują się około pół godziny marszu od siebie( szlak czerwony).

                Zamek w Mirowie powstał na czubku wzgórza, na potężnej wapiennej skale. W XVIII wieku popadł w ruinę, z której już się nie podniósł.

                Zamek w Bobolicach powstał wcześniej. Rezydowali tu m.in. Chodakowscy, Męcińscy i Myszkowscy. Został zniszczony  w XVII wieku. Około 1700roku był on wykorzystywany do celów mieszkalnych przez lokalnego dzierżawcę J. Rutkowskiego. Potem warownia została zupełnie opuszczona i popadła w ruinę.

                W 1998roku zamek w Bobolicach został odkupiony przez Pana J. Laseckiego. Rekonstrukcja trwałą 12 lat. Zamek w Bobolicach to żywa lekcja historii, narodowej dumy i patriotycznych wartości.

                Przez cała wycieczkę towarzyszyła nam piękna pogoda i wspaniały nastrój, dzięki któremu uśmiechy cały czas gościły nam na twarzy.

Elżbieta Rutkowska