WARSZTATY Z CZŁONKINIAMI KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

    Dn. 03. 04. 2019 r. w Szkole  Podstawowej w Kusiętach odbyło się uroczyste spotkanie w formie warsztatów, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I, II i V, zaproszeni goście: P. Danuta Tomza – Specjalista do SGD w Częstochowie,            p. Anna Czajkowska –  Przewodnicząca KGW z Kusiąt, p. Ewa Podlejska – Członkini  KGW z Kusiąt oraz nauczyciele p. Danuta Pryczyńska i p. Ewa Tomza. 

    Okres przed Świętami Wielkiej Nocy, to czas przygotowań i dlatego zaproszeni goście przybliżyli dzieciom tradycje i zwyczaje z dawnych lat związane z obchodami tych świąt. Następnie dzieci pod kierunkiem Pań wykonywały z wielkim zaangażowaniem kwiaty bibułkowe.  Po ich wykonaniu  w dalszej części warsztatów przystąpiono do robienia palmy wielkanocnej.

     Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Zakończono je wręczeniem zaproszonym gościom kart świątecznych wykonanych przez uczennice klas I i II oraz składaniem sobie życzeń. 

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć w zakładce Galeria. Dostępne są również krótkie nagrania, do obejrzenia których zapraszamy do zakładki Nagrania 🙂