Rajd Wagarowicza 2024- przeżyjmy to jeszcze raz

21 marca 2024r.

I Dzień Wiosny…

W naszej szkole zorganizowany został II Rajd Wagarowicza z inicjatywy Dyrektora Mariusz Żołędziewskiego obejmujący trasę

Szkoła – Rezerwat „Zielona Góra” – Jeziorko Krasowe – szkoła.

Od rana dopisywała nam słoneczna pogoda. Nauczyciela z klasami IV – VIII wyruszyły na rajd zgodnie z planem. Rajd prowadził Dyrektor. Dzieci Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I i II miały krótszą trasę w pobliżu szkoły.

Spacer przez Kusięta a następnie wejście na Zieloną Górę. Kondycja była różna. Wielu uczestników był tam pierwszy raz. Ale wszyscy zachwyceni niezapomnianymi wrażeniami widokowymi. Zdjęcia pamiątkowe, indywidualne
i zespołowe. Było tam tak pięknie, że nie chciało się tego szczytu opuszczać. Ale czas w dalszą drogę. Szliśmy lasem po północnej stronie linii kolejowej. Chwila na odpoczynek i dalsza droga. Towarzyszy mam wspaniała atmosfera. Wspólne rozmowy i integracja szkolna na wyższym poziomie. Dzielenie się wrażeniami.

Docieramy do Jeziorka Krasowego, a tam poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Dołączają do nas dzieci Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I i II wraz z Marzanną.

Kiełbaska z ogniska z pieczonym chlebkiem i gorącą herbatką.

A słoneczko cały czas nam towarzyszyło i wspaniale dogrzewało. Miła i serdeczna atmosfera nad jeziorkiem udzielała się wszystkim. Grała muzyczka i odbywały się w grupach rozmowy połączone z wymianą wrażeń ze spaceru.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie i przygotowanie posiłku.

Szczególne podziękowanie Pani Dorocie Molendzie i Sylwii Radziejewskiej oraz Rodzicom Oddziału Przedszkolnego i pracownikom szkoły.

A naszym szkolny dzieciom i uczniom również dziękujemy za udział i zaangażowanie się w ten wspaniały I Dzień Wiosny.

Dyrektor Szkoły- Mariusz Żołędziewski